Jalkapallo liikuntamuotona on todella hyvä, mutta koko hommaan meni maku jo 30 vuotta sitten.
Surkeaa katseltavaa pelaajien ns. filmaaminen. Jos pelissä aikuista miestä suunnilleen tökätään sormella kylkeen niin jo kaveri pitelee päätään , vatsaansa ja mitä nyt ikinä mieleen tulee. Harmi ettei ole kun vain kaksi kättä ! Mitä lie keksisivätkään.
Mielestäni filmaajille pitäisi antaa pitkä pelikilto ja tuntuvat sakot koko joukkueelle.
Turha sanoa: "Se kuuluu pelin luonteeseen"
Pellejä !
2
159
Vastaukset
- molto brutto
Etelä-Euroopassa ja suuressa osassa muutakin maailmaa tunteiden liioittelu ja asioiden dramatisointi on ihan arkipäiväistä puuhaa.
Suomalaisessa tosikkokulttuurissa sen sijaan pitäisi aina olla naama peruslukemilla. Ilmankos tämä onkin niin iloton ja ankea maa. Vain viina vapauttaa suomalaisen henkisestä pakkopaidastaan.- ,,,
"Etelä-Euroopassa ja suuressa osassa muutakin maailmaa tunteiden liioittelu ja asioiden dramatisointi on ihan arkipäiväistä puuhaa."
Ei se nyt ole ihan "tunteiden liioittelua ja asioiden dramatisointia", jos esittää olevansa paljon suuremmissa tuskissa kuin onkaan. Ellet sitten tarkoita, että filmaaminen pitäisi ottaa tietynlaisella huumorilla pilke silmäkulmassa ja kuuluu pelin luonteeseen? Tästä kyllä on varmasti eriäviäkin mielipiteitä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.774622- 1801887
- 1241590
- 1241115
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161051- 351036
- 78933
- 52886
Hyvää huomenta!
Mietin miten suhtaudut minuun, jos kerron tunteista. Voinko enää sen jälkeen olla samassa paikassa kanssasi, jos koet as78862- 4828