Joku yksittäinen peelo on alkanut postaamaan Fedora FUDia oikein urakalla. Muistakaa että Fedora on vain Red Hatin testialusta ja siksi hyvin epävakaa... se on testailuun ei peruskäyttöön!
FEDORA = EPÄVAKAA!
....................
3147
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Nythän tämä menee oikein sotimiseksi kun Ubuntuistit on huolissaan siitä että vaakaampiakin löytyy. ;)
Minä ainakin olen iloinen jos vakaampia linuxjakeluita löytyy. Vaikka pääasiassa käytän nykyään Debiania niin kyllä Ubuntukin koneella on enkä mitään erityistä epävakautta ole havainnut. Silti, se mikä on Linuxin etu on kaikkien linuxistien etu joten ei ole mitään syytä olla huolissaan tai kinailla, ainakaan minulla. Se mitä joskus olen sanonut muista jakeluista on vain oma mielipiteeni tai lyhyt käyttökokemukseni eikä mitenkään erityisesti kinaamista, olen vain todennut omakohtaisen kokemukseni jostakin jakelusta.
Ympyrä sulkeutuu sillä että jokainen saa itse valita sen mistä pitää ja me kaikkki pidämme hieman erilaisista asioista. Pääasia on että Linux ja jakelut kehittyvät ja ovat vakaita sekä vapaita. Kokeilisin Fedoraa heti ellei minulla olisi tämä remontti päällä, tässä taitaa mennä koko kesä, damit.
...on ollut yllättävänkin vakaa. Ainoa miinus minulle oli se, että jouduin asentamaan nvidian suljetut ajurit jotta näyttö ongelmat sain loppumaan. Tuo avoimen koodin ajuri kernel 33:ssa ei näyttävän ainakaan minun Nvidiaa tukevan riittävän hyvin. Kun nvidian suljettu oli asennettu - homma on toiminut F13:ssa todella hyvin.