svchost.exe

Kyseinen prosessi on käynnissä 4 kertaa nimikkeellä SYSTEM, kaksi kertaa nimikkeellä paikallinen palvelin ja kaksi kertaa nimikkeellä verkkopalvelin. Onko tällainen normaalia? Käyttis on XP pro. Yhteyden tarjoaja korjasi tänään nettiyhteyttä, kun se pätki.
297
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

svchost.exe
yhteensä 8 kpl on aivan oikea määrä XP:lle

Äänestä
  • Windows 7 -64 Ultimate, 11 svchost prosessia käynnissä. Ohjelmista ainoastaan Firefox käynnissä. Muistinkäyttö pelkästään svchostilla noin 180 Mt paikkeilla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Minna 16v. kirjoitti:

Kyseinen prosessi on käynnissä 4 kertaa nimikkeellä SYSTEM, kaksi kertaa nimikkeellä paikallinen palvelin ja kaksi kertaa nimikkeellä verkkopalvelin. Onko tällainen normaalia? Käyttis on XP pro. Yhteyden tarjoaja korjasi tänään nettiyhteyttä, kun se pätki.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu