Onko kokemuksia?Uusi muistisairauksia tutkiva osastokin siellä HäSa:n mukaan on.Mutta onko luvattua Geriatrisen hoidon osaavaa lääkäriä sinne saatu,kuten on luvattu?
JANAKKALAN UUSI SAIRAALA
EX-OMAISHOITAJA
131365
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
ole koko maassa vain muutamia? Miten niistä yksi Janakkalaan yltäisi?
"Geriatrisen hoidon osaavalla lääkärillä" voidaan tarkoittaa ketä tahansa lääkäriä, joka edes hiukan viitsii paneutua vanhustenhoitoon.
Missä helvetissä?
Oikeen ISO SAIRAALA!Kyltissä tapailantiellä lukee että SAIRAALA.Onko meillä Janakkalassa nyt myös SAIRAALAA edeltävät esim. Erikoissaanhoidon poliklinikat,Ensiapu,Kipupoli yms.?Kyseessä kuitenkin on Tervaysaseman vuodeosasto.
Potilaiden keski ikä 95 eli kaikki kuolevat kuntoutetaan😄 hoitajat ovat niin tärkeenä että!
Luulisi tulevan infoa asiasta,kunhan pääsee homma käyntiin;vai pääseekö?
nettisivuilta löytyy Muisti Moduulin osasto.Onko se dementia osasto vai mitä se tarkoittaa.
Geriatrin vastaanotto löytyy,lähetteellä kaiketi sinne pääsy.Olisiko muistihoitajan kautta mahd.?
on tuo geriatri? Missä se ottaa vastaan eli mistä sen vastaanotto löytyy? Minkä sairaalan lääkäri se on? Ei ainakaan Janakkalan, siitä olen ihan varma. Miten olet saanut tietää sen? Kuka on se muistihoitaja?
Eli mitä kissa- ja -hiiri-leikkiä tämä on? Miksi et voi kertoa asioita jos tiedät, vai oletko joku sekopää?
Taidat itse olla sekopää , asia selviää kun kysyt terveyskeskuksesta kysymällä .
Täällä on turha mitään nimiä kertoa .
koko tämä ketju on täysin turha ja tarpeeton. Kun kaikki selviää terveyskeskuksesta kysymällä. Olenkin ihmetellyt, mitä tarkoitusta varten tää täällä on.
eikös Janakkalan tk osta ulkopuolisia erikoislääkäreiden palveluita tiettyjä määriä/kk? Ainakin joihinkin tällaisiin palveluihin olen törmännyt tk:ssa. Kannattaa siis tehdä, kuten jo monesti edellä on mainittu; ota yhteys terveyskeskukseen ja kysy!
Missä on Janakkalan sairaala? Eikö sw olw ihan terveyskeskus vaan?
Loppumetreillä olevia loppusijoituspaikkoihin jonottavia.muistisairaiden tutkimusyksikkö ajettu alas jo about 10 vuotta sitten.sääli.