Onko kokemuksia?Uusi muistisairauksia tutkiva osastokin siellä HäSa:n mukaan on.Mutta onko luvattua Geriatrisen hoidon osaavaa lääkäriä sinne saatu,kuten on luvattu?
JANAKKALAN UUSI SAIRAALA
13
1274
Vastaukset
- geriatreja
ole koko maassa vain muutamia? Miten niistä yksi Janakkalaan yltäisi?
"Geriatrisen hoidon osaavalla lääkärillä" voidaan tarkoittaa ketä tahansa lääkäriä, joka edes hiukan viitsii paneutua vanhustenhoitoon.- Tähmitähäh
Missä helvetissä?
- fiudemyös
Tähmitähäh kirjoitti:
Missä helvetissä?
Oikeen ISO SAIRAALA!Kyltissä tapailantiellä lukee että SAIRAALA.Onko meillä Janakkalassa nyt myös SAIRAALAA edeltävät esim. Erikoissaanhoidon poliklinikat,Ensiapu,Kipupoli yms.?Kyseessä kuitenkin on Tervaysaseman vuodeosasto.
- Anonyymi
fiudemyös kirjoitti:
Oikeen ISO SAIRAALA!Kyltissä tapailantiellä lukee että SAIRAALA.Onko meillä Janakkalassa nyt myös SAIRAALAA edeltävät esim. Erikoissaanhoidon poliklinikat,Ensiapu,Kipupoli yms.?Kyseessä kuitenkin on Tervaysaseman vuodeosasto.
Potilaiden keski ikä 95 eli kaikki kuolevat kuntoutetaan😄 hoitajat ovat niin tärkeenä että!
- Assurian
Luulisi tulevan infoa asiasta,kunhan pääsee homma käyntiin;vai pääseekö?
- Assurian
nettisivuilta löytyy Muisti Moduulin osasto.Onko se dementia osasto vai mitä se tarkoittaa.
- ####
Geriatrin vastaanotto löytyy,lähetteellä kaiketi sinne pääsy.Olisiko muistihoitajan kautta mahd.?
- eli minkä niminen
on tuo geriatri? Missä se ottaa vastaan eli mistä sen vastaanotto löytyy? Minkä sairaalan lääkäri se on? Ei ainakaan Janakkalan, siitä olen ihan varma. Miten olet saanut tietää sen? Kuka on se muistihoitaja?
Eli mitä kissa- ja -hiiri-leikkiä tämä on? Miksi et voi kertoa asioita jos tiedät, vai oletko joku sekopää? - ,kfli
eli minkä niminen kirjoitti:
on tuo geriatri? Missä se ottaa vastaan eli mistä sen vastaanotto löytyy? Minkä sairaalan lääkäri se on? Ei ainakaan Janakkalan, siitä olen ihan varma. Miten olet saanut tietää sen? Kuka on se muistihoitaja?
Eli mitä kissa- ja -hiiri-leikkiä tämä on? Miksi et voi kertoa asioita jos tiedät, vai oletko joku sekopää?Taidat itse olla sekopää , asia selviää kun kysyt terveyskeskuksesta kysymällä .
Täällä on turha mitään nimiä kertoa . - samaa mieltä;
,kfli kirjoitti:
Taidat itse olla sekopää , asia selviää kun kysyt terveyskeskuksesta kysymällä .
Täällä on turha mitään nimiä kertoa .koko tämä ketju on täysin turha ja tarpeeton. Kun kaikki selviää terveyskeskuksesta kysymällä. Olenkin ihmetellyt, mitä tarkoitusta varten tää täällä on.
- kuntalainen__
eikös Janakkalan tk osta ulkopuolisia erikoislääkäreiden palveluita tiettyjä määriä/kk? Ainakin joihinkin tällaisiin palveluihin olen törmännyt tk:ssa. Kannattaa siis tehdä, kuten jo monesti edellä on mainittu; ota yhteys terveyskeskukseen ja kysy!
- Anonyymi
Missä on Janakkalan sairaala? Eikö sw olw ihan terveyskeskus vaan?
- Anonyymi
Loppumetreillä olevia loppusijoituspaikkoihin jonottavia.muistisairaiden tutkimusyksikkö ajettu alas jo about 10 vuotta sitten.sääli.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986278KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3505764Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602763Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521072198Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071888- 1251744
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191633Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811290- 731197
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331088