Kennelit

öööö^^^^

Hei suositelkaapa tänne hyviä kenneleitä tai niitä jossa ootte ite hankkinu boksunne


Kiitos (=

11

1440

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ;D

      SkyBridge! =D

      • <3

        Täältäkin ääni SkyBridgelle :D
        Sieltä oma terve kroppainen ja tervepäinen boksutin tyttö lähtöisin


    • boxit
      • ww

        Minuakin kiinnostaa kunnolliset bokseri- kasvattajat. Aina ei voi edes rodun yhdistyksen listoihin luottaa joten kuulisin mielelläni suosituksia hyvästä ja luotettavasta kennelistä. Ykkössijalla koiran luonne ja terveys, ei näyttelytulokset.


      • pentua etsivä
        ww kirjoitti:

        Minuakin kiinnostaa kunnolliset bokseri- kasvattajat. Aina ei voi edes rodun yhdistyksen listoihin luottaa joten kuulisin mielelläni suosituksia hyvästä ja luotettavasta kennelistä. Ykkössijalla koiran luonne ja terveys, ei näyttelytulokset.

        Olen itse hankkimassa bokseria. Olen katsonut ja tutkinut myös eri vaihtoehtoja. Kaksi kenneliä on minusta selkeästi kiinostavimpia. Nimittäin Vuorman ja Leedalein, ne ovat pitkän linjan kasvattajia, sekä selkeästi asiallinen suhtautumineen rotuun. Ei turhaa vouhottamista jareuhaamista, vaan harkitsevaa ja hillittyä toimintaa. Siis minun makuun.


      • boxeriina

        Meillä myös sulohuulesta :)


    • --

      Meillä on Boxicon- kennelistä tyttö!

    • bokseri

      kennel Riverflowers!!

    • 4everriverflowers

      vähän myöhässä, mutta Riverflowersilta kaksi erittäin ihanaa, tervettä koiraa:) yksi pärjännyt erittäin hyvin näyttelyissä ja molemmat mahtavia kumppaneita. lisäksi kasvattajat ovat parhaimpia mitä olen tavannut :)

    • SB

      SkyBridge! Apua saa aina jos jokin askarruttaa. Kasvattajaa kiinnostaa muukin kuin kaunis runko. Itselläni terve ja tasapainoinen tyttönen sieltä

    • jaamää

      Monta hyvää kasvattajaa on ja tietojeni mukaan useimmat auttaa aina ongelmatilanteissa.Kannattaa soitella ,tutkia koiranettiä ja käydä vaikka näyttelyssä tutustumassa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kunpa minä tietäisin

      Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv
      Ikävä
      26
      2466
    2. paras asia kaivatussasi?

      ❤️‍🔥
      Ikävä
      114
      2096
    3. Vihaan sua todella paljon.

      Tiedoksi vaan 🙃
      Ikävä
      122
      1759
    4. Syitä välttelyyn

      En ennen ole kokenut tällaista. Miksi vältellään jos on ihastunut vai onko se aina merkki siitä ettei kiinnosta?
      Ikävä
      45
      1577
    5. Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.

      Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.
      Ähtäri
      9
      1507
    6. Miksi kaivattunne

      ei pystynyt koskaan kertomaan tunteistaan? Teitkö oikean valinnan kun lähdit etääntymään? Kuinka kauan olisi pitänyt odo
      Ikävä
      90
      1075
    7. Purrasta tehty huoli-ilmoitus

      Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b016
      Maailman menoa
      124
      1059
    8. Pelottaa kohdata hänet

      En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt
      Ikävä
      87
      985
    9. Olisin halunnu vaan tutustua

      Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno
      Ikävä
      35
      967
    10. Tiedätkö ketään toista jolla on sama kaivattu

      Eli joka ikävöisi samaa henkilöä tällä palstalla? Tai muualla? Tiedätkö miten kaivattu suhtautuu tähän toiseen verrattu
      Ikävä
      15
      959
    Aihe