4-5 päivää Sardiniassa

makaroooni

Saavumme Cagliariin ja vietämme saarella 4-5 päivää. Viimeisenä päivänä menemme laivalla yli Roomaan, josta lentomme on takaisin Suomeen.

Mitä tuossa ajassa kannattaisi saarella tehdä? Mikäli vuokraamme auton, ehtiikö sillä rauhassa esim. länsirannikkoa pitkin Olbiaan vai millaiset ajo-olosuhteet saarella on?

1

738

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sardiina

      Tiet ovat ihan hyvät ja liikennekulttuuri iisimpää kuin Italian mantereella. Infokyltit tulevat vaan aika lähellä risteyksiä. Cagliarista itään (esim. Villasimiuksen seudulla) on aivan ihania rantoja! Ehtii ajella Olbiaankin rauhassa. Matkalla mm. nuragheja. Nuorossa, ja muutenkin vuoristossa kannattaa käydä katsomassa oikeaa Sardiniaa ja maistella vaikka juustoja ja viinejä. Berlusconin ja muiden rahakkaiden ranta Costa Smeralda myös kaunis mutta hyvin kallis. Nauttikaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      51
      2274
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      25
      1098
    3. Aavistatko että moni tietää

      Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut
      Ikävä
      82
      992
    4. Yritin saada

      Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.
      Ikävä
      11
      914
    5. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      54
      893
    6. Onko vielä

      mahdollista nähdä?
      Rakkaus ja rakastaminen
      68
      883
    7. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      126
      863
    8. Kronikat..

      Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
      Imatra
      10
      783
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      22
      773
    10. Täällä istun ja mietin

      Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu
      Ikävä
      49
      759
    Aihe