Taidot huipussa koodi

.rudegirl.

?onko tällästä koodia olemassa?
Radosimsistä ei ainakaan löytyny.

9

4863

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • :D

      sims2 on mutta jos tarkoitat 3 en tiedä.
      kirjoita koodi ´´boolProp testingCheatsEnabled true´´ ja paina entteriä.(huom! kirjoita koodi naapurustossa). Kun olet tämän tehnyt, pidä shift näppäintä pohjassa ja paina N-kirjainta. Sitten menet haluamaasi perheeseen ja vedät hiirellä vaan taidot täyteen. (tämä oli siis sims 2 koodi) tällä koodilla voi tehdä paljon muutakin.
      Esim. Pidä shift näippäintä pohjassa ja klikkaa simiä, niin tulee aika paljon vaihto ehtoja mitä voit tehdä.
      -Pidä shift nappi pohjassa ja paina postilaatikkoa. (saat ns. NPC-simejä tontille valitsemalla siitä, minkä haluat. Menee hetki ennen kuin se simi kävelee tontille, mutta tulee kuitenkin.
      Siinä nyt muutama esimerkki. sims 3 en tiedä mitään koodeja.
      toivottavasti auttoi

      • aloittaajaa

        sims 3:seen haeskelin tuota koodia.
        unohdan aina laittaa kummasta simsistä on kyse kun oletan että kaikki pelaa nykyään sims 3:sta :D


      • tääääääää

        Siis toi ei mulla ainakaa toiminu mä en ymmärrä mitä pitää tehdä ku on laittanu ton koodin?


    • nimimerkki_12

      stats.set_skill_major level_ (taito) 10

    • Sims09

      Toimiiko tuo stats.set_skill_major level ... 10 sims 3? Kokeilin sitä ja tuossa lukee vain että tuntematon komento: kirjoitin kyllä ihan oikein, ja kun olette puhuneet aikaisemmin tuosta että se komento pitää pistää naapuristossa niin mikä se naapuristo sitten on.

      • jokulaiskahilb

        stas.set jne -koodi on Nelosen koodeja.

        Kolmoseen ei vastaavaa koodia ole. (https://www.carls-sims-3-guide.com/skills/cheats.php)


      • SimahtanutJokaEiKirjaudu

        "Toimiiko tuo stats.set_skill_major level ... 10 sims 3?" Ei toimi kolmosessa juuri tuo TS4:n koodi ei, vaikka oikeinkin kirjoittaisi.

        "ja kun olette puhuneet aikaisemmin tuosta että se komento pitää pistää naapuristossa niin..."
        Ei kannata ihan kaikista puheista piitata. Naapuristo = naapurusto, joka sims 3:ssä lienee karttanäkymä (?).

        Kolmosessa ei taida olla varsinaisia taitokoodeja (?), mutta seikka on kierrettävissä lukuisin eri tavoin. Suosituimpia ovat olleet mm.
        - "ctrl shift c (yhtäaikaisesti painettuina, jolloin huijausruutu tulee näkyviin) ja kirjoitetaan huijausruutuun koodi "testingcheatsenabled true" ja klikkaillaan simiä, tontin postilaatikkoa tai kaupungintaloa, jolloin valikkoon ilmestyy muutamia huijausmahdollisuuksia - joista saa pientä vihiä myös kirjoittamalla siihen huijausruutuun "help" ja netistä löytyy rutkasti lisää mm. hakusanoilla 'sims3, cheats, codes' tms.
        - ostaa "nopea oppimaan" -ominaisuuden onnellisuuspisteillä (joita voi halutessaan huijata lisää koodilla tai modien avulla) jolloin taitojen oppiminen nopeutuu jnkv.
        - lataa ja asentaa modeja, joita on monia. Erityismaininnan arvoisina pidän mm. Nraas Master Controller-modia (laajempi, ei-coremodi, mm. kaikki taidot asetettavissa sen avulla) ja Pescadon AwesomeModia (suppeampi, mutta 'rankempi' coremodi), mutta muitakin hyviä on paljon.


    • Anonyymi

      Voiko hyvinvointitaitoa korottaa koodeilla??

      • Anonyymi

        "Voiko hyvinvointitaitoa korottaa koodeilla??"

        Voi aivan helposti, ellei se ole jo maksimissaan.

        (Jos hyvinvointitaito on maksimissaan, sen korottaminen on edelleen mahdollista, mutta hieman mutkikkaampaa kuin siinä tapauksessa että se ei ole maksimissaan.)

        Koodeilla tekee ihmeitä hetkessä. Täysin mahdottomien asioiden kanssa voi kulua kauemmin - paitsi tietenkin jos turvautuu modeihin. Modeilla tekee täysin mahdottomiakin hetkessä, mutta olemattomien kanssa voi silti kulua kauemmin. Ne kun pitää useimmiten ensin tehdä oleviksi, mihin tarvitaan esimerkiksi algoritmeja tai muuta ohjelman tynkää.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      342
      2770
    2. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      58
      2235
    3. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      78
      1929
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      64
      1569
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      140
      1512
    6. Minkä ikäinen

      on kaipaamasi ihminen? Minä vuonna syntynyt?
      Ikävä
      60
      1044
    7. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      1009
    8. Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!

      Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li
      Euroviisut
      7
      898
    9. Raiskaukset loppumaan?

      Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön
      Sinkut
      200
      815
    10. 36
      719
    Aihe