kerokaahan kuinka 6710 navi puhelimen kameraa voisi käyttää. aparaatissa on kaksikin kameraa mutta kuvaa ei sa kun ei tiedä mikä on se kuvausnäppäin jolla homman voisi hoitaa. ohjekirjassakin on vain että käytä kuvausnäpäintä tai jotenkin tuollain ylimalkaisesti. oon räpeltänyt kaikki namiskat lävitse mutta kuvaa ei saa tallentumaan.
muutoinki olen ollut tyytymätön aparattiin. heti alussa se toimintakelvottomaksi jumittamalla itsensä. täytyi ottaa akku pois jotta sai toimimaan. no nyt pelittää kun oli takuukorjauksessa 2 viikkoa.
jos joskus ostan vielä kännykän, tulee merkki vaihtumaan.
muutoinki olen ollut tyytymätön aparattiin. heti alussa se toimintakelvottomaksi jumittamalla itsensä. täytyi ottaa akku pois jotta sai toimimaan. no nyt pelittää kun oli takuukorjauksessa 2 viikkoa.
jos joskus ostan vielä kännykän, tulee merkki vaihtumaan.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Katsoin valmistajan nettisivuilta käyttöohjeen (s. 12, 13), sieltä löytyy kuvien kera näytettynä kuvausnäppäimen sijainti.
Puhelimen oikeassa kyljessä?
Ja jos etukameraa käyttää niin on kuvausnäppäin tuolloin yleensä keskimmäinen valintanappula (selausnäppäimen keskinappula)
Tämä ko. malli on täysi paska. Älkää vaan ostako. Minulla on ollut 6710 puoli vuotta ja kunnossa se on ollut kaksi viikkoa. Näppäimet ei toimi kunnolla zoom toimii omia aikojaan valokuvissa sekä navikaattorissa. Laite on vaihdettu kertaalleen uuteen ja lähtee taas hultoon samojen vikojen takia. Ei ihme jos nokian puhelinmyynti rupeaa tökkimään.
Kyllähän tuo 6710 on nostattanut monen verenpainetta noilla "automaattizoomeillaan" ja näppäinongelmillaan. Vika korjaantuu, kun näppäimistön maadoitus korjataan. Omani korjattiin yhdessä päivässä Helsinki-Vantaan Lentoaseman Nokia-huollossa jo toukokuussa. Ihmetyttää, miksi muissa huoltopisteissä ei tiedetty jo toukokuussa vian aiheuttajaa, kun Lentoasemalla sanottiin heti, kun laitteen heille luovutin, että kyseessä on maadoitusvirhe.
Laite toimii moitteetta on hyvä käytössä.