Noin 1000km sitten(mittarilukema 80000km) alkoi Ká (vm2000) vinkumaan pyöriä käännettäessä, tämä on pahentunut koko ajan. Tarkistin ohjaustehostimen nesteet, ne olivat max merkin kohdalla. Ostin auton 40000km ajettuna eikä kertaakaan ole nestettä lisätty tehostimeen. Katsoi, että Ká:ssa on tyyppivikana ohjaustehostimen pumppu... Voisiko pitää paikkansa?
Kiitos asiallisista vastauksista etukäteen.
Ka:n ohjaustehostimen pumppu vetelee viimeisiään?
4
920
Vastaukset
- Kaakaton
Älä vingu samanlailla kuin se pumppu, korjaa se vika vaihtamalla pumppu.
- voi pyhä sylvi
Tulihan asiallinen viesti... Onkohan aamulla otettu oikean väriset pillerit?:D
- erkki erkin poika
itsellä on myös 80000km ajettu ka v2000. ja pumppu alkoi juuri ulista mutta kun lisäsi tehostimen nestettä niin ääni lakkasi mutta sehän on vain hätä korjaus uusiksi meni.
- pimessä liikkuja
Jaa. itsellä pitäs olla ohjaustehostin ja papereissa lukee että on, mutta ei ole.
en kyllä tiedä mihin hitoon sitä tarvitsee tämösessä autossa tarvitsee?.
raktorit ja isot autot ymmärrän mutta kun ka on jo luonostaan yli ohjautuvaa sorttia.
Laiteen nimi saisi olla ohjauksen hidastaja, eikä tehostaja!
itellä on ford ka-96 vuosimallia ja hyvin toimii
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1356563
Mies, mua jotenkin kiinnostaa
Että osaatko sä ollenkaan höllätä? Ootko aina kuin persiille ammuttu karhu. Pohtimassa muiden vikoja?1495679- 1184816
Moi kuumis.
Just ajattelin sua. Oot mun rauha, turva ja lämpö. Olet monia muitakin asioita, mut noita tartten eniten. Pus.434450Milloin olisi sinun ja kaivattusi
Kaunein päivä? Kamalin hetki? Miksi? Kumpaa pyrit muistelemaan? Kumpi hallitsee mieltäsi?523842- 623021
Itkin oikeasti aamulla taas
Haluaisin niin kertoa miltä musta tuntuu. Oon jotenkin hajalla. Tarvitsin ees jonkun joka ymmärtää.512893Minun rakkaani.
Haluaisin käden mitan päähän sinusta. Silleen, että yltäisin koskettamaan, jos siltä tuntuu. Olen tosi huono puhumaan, m242272- 332196
Naiselle hyvää viikkoa
olet edelleen sydämessäni. Toivon sinulle myötätuulta mitä ikinä teetkään🪢152167