poistamaton ohjelma

eitajua.

Eli, mulla oli täs hetki sitte the sims 3 koneella mutta sitten poistin sen, koska en pelannut sitä, mutta nyt haluaisin sen uudelleen. Ongelmana on se, että kun peliä poistaessani en löytänyt uninstall kohtaa niin poistin vain koko kansion (shift ja del) Nyt kun olen asentamassa sitä, se vain herjaa että asennuohjelma havaitsi että ohjelma on jo tässä tietokoneessa. Poistin kaikki peliin liittyvät tiedostot ja ei auta. Mikä nyt neuvoksi ? kertokaa te viisaammat !

4

182

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • en tiedä mutta kun se ei anna mitään vaihtoehtoja niin kokeile ajaa ccleanerilla ja putsaa sillä rekisteri myös.
      muuta ei tähän lähtöön keksi. se miksi siinä ei ollut uninstall johtunee siitä että se olisi pitänyt levyltä uninstallata, noin vastaisuuden varalle tiedoksi :)
      oletko varma ettei siihen tule repair jne vaihtoehtoja ?

      • tajusi.

        kiitos, ccleanerilla sain sen niin, että asennuskin käynnistyi.


    • Kokemuksesta,,

      Mikä käyttis? Ainakin XP:llä homma onnistuu näin, että aseta Sims levy ensin asemaan, mene "oma tietokone", klikkaa hiiren oikella E:aseman kuvaketta ja etsi levyltä "uninstall". Eli poista rippeet asennuslevyssä olevalla uninstall ohjelmalla.

      • eitajua.

        ongelmana se, että peli on ladattu eikä ole sitä varsinaista levyä. Ja tuolla VirtualCloneDrivella ei löydy sieltä levyltä uninstallia.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tunnusmerkkejä Kaivatulle

      Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt
      Ikävä
      63
      1237
    2. Uskaltaako tässä luottaa siihen että

      Ehkä rakastetaan toisiamme?
      Ikävä
      107
      1203
    3. Miehen ja naisen ystävyys

      Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa
      Ikävä
      146
      896
    4. Oletko nainen enää täällä?

      En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv
      Ikävä
      64
      873
    5. Pidätkö itseäsi varattuna

      Kaivatullesi?
      Ikävä
      71
      810
    6. Naisten top-5 red flagit

      1. Feminismi: kertoo keskenkasvuisuudesta, välttää vastuuta tekemällä miehistä kestosyyllisen kaikkeen 2. Ylipaino: kiel
      Ikävä
      109
      702
    7. Rakastan sinua

      Anteeksi että epäilin sinua.. ❤️
      Ikävä
      56
      676
    8. Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta

      ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto
      Pyhäjärvi
      103
      672
    9. Mitähän meinaat

      Vai meinaatko mitään kohtaamisen suhteen?
      Ikävä
      43
      596
    10. 78
      591
    Aihe