apua!!!

kuvan nimet??
http://www.youtube.com/watch?v=xuYuToE1-Sk 100%nimi vihje 100e kiitos.
131271
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Eiköös taida olla aikalailla laitonta esittää kyseistä materiaalia julkisesti..?

Äänestä
  • Näin olen kanssa ymmärtänyt. Lisäksi videosta ei käy ilmi varkaus. Kaksipa poikaa huoltsikalla, toisella mäyrikset käsissä...

    Voisin mennä kuvaamaan shittariin "kaljavarkaita". Videossa väki kiskoo mäyriksiä kärryihinsä ja videon nimi on kaljavarkaita2.

    Äänestä

  • Onpas selkeä video - nyt tietää ainakin missä ei jatkossa käy asioimassa, kun päätyy kaiken kansan ihmeteltäväksi.

    Äänestä

  • Nyt tuli kyllä niin isot tappiot tuosta "varkaudesta", että eiköhän se ole vaan parempi sinun pistää lappu luukulle. Tässähän voisi puhua jo miljoonavahingoista! Törkeää!

    Äänestä

Filmillä ei todellakaan varastettu mitään! Filmillä kyllä näkyi rikollisiksi väitettyjä tunnistettavasti!
Pitää kävellä kaljat mukana ulos ja sittenkin joku kuvassa näkymätön voi maksaa oluset.

Paha virhe kuvaajalta.

Äänestä

onko toi hämeentien neste???????????????

Äänestä

Pojat seisoskelee siinä kaljakeissit kädessä, missä se "varas" on?

Äänestä

video pois, valvontakameran kuvan laittaminen nettiin on vakava rikos.

ei henkilöitä saa kuvata muutakuin yleisillä paikoilla, kaduilla ja toreilla,
ota selvää.

Äänestä
  • huoltoasema on yleinen paikka
    ja ovessa lukee nauhoitta videovalvonta
    ei liikkeeseen ole pakko mennä.

    ota itse selvää paremmin asioista
    äläkä täällä märise.

    Äänestä

  • הוריקן kirjoitti:

    huoltoasema on yleinen paikka
    ja ovessa lukee nauhoitta videovalvonta
    ei liikkeeseen ole pakko mennä.

    ota itse selvää paremmin asioista
    äläkä täällä märise.

    kuvaaminen ei aina ole sallittua yleisillä paikoilla. esim. baarin pitäjällä on oikeus kieltää kuvaaminen.

    valvontakamera liikehuoneistossa on ok, mutta kuvan yleinen näyttäminen ei. varsinkaan väritettynä rikosväitteellä, jota ei voi videosta todeta.

    tuosta voisi laittaa poliisille tutkintapyynnön. oikeusaputoimistooon...>

    Äänestä

  • הוריקן kirjoitti:

    huoltoasema on yleinen paikka
    ja ovessa lukee nauhoitta videovalvonta
    ei liikkeeseen ole pakko mennä.

    ota itse selvää paremmin asioista
    äläkä täällä märise.

    video ole poistettu, pidä kiirettä ettei tule hankaluuksia.


    kuvaaminen ja tallentaminen on sallittua vain valvontaa ja turvallisuutta varten,
    ei niitä saa näyttää mitenkään julkisesti.

    jos on luvat kunnossa paikan omistajalta jne.
    ei kai se mitään kylttejä tarvis, olen käsittänyt että toisissa kuvataan,
    toisissa on kylttejä ja valekameroita.

    Äänestä

Pelkkä typerä teinikloppien vitsi, näkeehän sen heti. Jotkut vaan ovat julkisuudenkipeitä ressukoita, ja suostuvat moiseen pelleilyyn toisten yllytyksestä. Voi silti kostautua joskus myöhemmin esim. työhaastattelussa, jos pomo tunnistaa "varkaat", ja voihan naapurit ja tututkin pitää heppuja sitten varkaina.

Myymälän "kamera" tärisee paljon siitä syystä että se on kuvattu käsipelillä, ei todellakaan mikään oikea valvontakamera.

"Rikosta" ei näytetä vaikka muuten videolla piisaa kestoa. Ei näytetä koska silloin se pitäisi tehdä oikeasti.

Koska tyypit ovat yhdessä sopineet videoinnista, eivät "varkaat" myöskään nosta oikeusjuttua kunnianloukkauksesta, vaikka video on netissä koko maailman katsottavana. Oli Hämeenlinnankin sivulla muuten tuo sama stoori.

Tyhmä pila.

Kun rikos näin on selvitetty, ottaisin luvatut rahat, kiitos.

Äänestä
  • Ei ole myöskään sitä "vahingon kohteeksi joutunutta yrittäjää joka maksaisi mulle sen satasen", on vain joku finninaamainen teini hihittelemässä kaljapöhnässä jossain ihmisten älyttämistään.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


ma... kirjoitti:

kuvan nimet??
http://www.youtube.com/watch?v=xuYuToE1-Sk 100%nimi vihje 100e kiitos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu