Kuinkahan kauan nuo Imse Vimset yleensä kestää ? Meillä on noita pakkauksessa tuleita 3-6kg.. Ja myydäänkö Imse Vimsejä edes muuta kokoa kuin tuo 3-6kg ? Itse en ole koskaan missään nöhnyt muita..
Imse Vimse
4
720
Vastaukset
- poiuygv
Meillä ei Imset menneet kuin ensimmäisen kuukauden, tosin mielummin harsoiltiin jo silloinkin. Harsot ovat edelleen käytössä, vauva nyt 3 kk. En usko Imsejä olevat ainakaan tuossa muodossa muita kokoja. Nauhavaippa ja harso ovat parhaimmiksi havaitut tässä taloudessa :) Ja villikset päälle, tietty.
- m. . . . . .m
Ei tosiaan mene kuin ekan kuukauden, ehkä pari. Monilla äp-vaipat jääkin käyttämättä, kun ajttelevat että kokeillaan sitten myöhemmin, eikä vaippa enää silloin mahdu päälle... Imse vimsejä myydään tottakai isompiakin kokoja. Mutta paljon parempiakin vaippoja löytyy pilvin pimein, suosittelen suuntaamaan kohti kestovaippainfon keskustelupalstaa :)
- vaippamaakari
ImseVimsen kuoria on monta kokoa olemassa, ja meillä ovat ainakin kestäneet kovaa käyttöä. Joka kokoa ei ole tarvittu, vaan esim. S-koosta siirryttiin meillä suoraan L-kokoon.
Nettikaupoista löytää, jos omalla paikkakunnalla ei ole vaippakauppaa. - Emmee&Ellee
Moi,
mä taidankin olla sitten poikkeus, kun noita Imse Vimsen kuoria käytettiin n. 5kk ja nuo imuosat vieläkin käytössä (tyttö 6.5kk). Monet eivät tykkää noista ImseVimseistä, mutta musta ne ollut tosi käteviä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?591134Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,11830Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol75785- 53624
Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa
Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.83593Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs45522Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv36514Hurmasit sitten minut
kauneudellasi nainen ja kun sait minut rakastumaan itseesi muutuit ihan porsaaksi etkä välitä vartalostasi enää yhtään.43493Tietysti olen varovainen,
ei kaikki ole pelkkää epävarmuutta. En halua sotkea mitään, enkä aiheuttaa kenellekään hankaluuksia. Ja luulen että ehkä40487Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt29480