Focus mk2 2005-2007

Miten etupuskuri irroitetaan focus mallissa? ST-mallissa varmaan samanlailla? Kysyisin,että miten se ajovalojen pesuri irroitetaan? puskuri muuten on irti mutta vielä on kiinni toisessa ajovalojen pesuriläpässä kiinni,sen "nousevan läpän" saa vissiin jotenki irti,ettei tartte hajottaa sitä?

helpatkaa
1503
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tuota noin,pesurin läpäthän lähtee irti vaan kampeamalla. Eli vedät sen suuttimenosan sieltä puskurista ulos,siten ja sit kampeet sen muoviosan (jalka sille läpälle) pois ,siitä se lähtee kivasti. eli itse pesurin suuttimet jää sinne etupalkkiin kiinni mut se läppä ja läpän jalka on yhtenäinen osa. eli se valkoinen osa kammetaan oikealta puolelta ja vasemmalta puolella olevista rei-istä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


puuhis234 kirjoitti:

Miten etupuskuri irroitetaan focus mallissa? ST-mallissa varmaan samanlailla? Kysyisin,että miten se ajovalojen pesuri irroitetaan? puskuri muuten on irti mutta vielä on kiinni toisessa ajovalojen pesuriläpässä kiinni,sen "nousevan läpän" saa vissiin jotenki irti,ettei tartte hajottaa sitä?

helpatkaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu