Koiran rattaat?

<33

Onko teidän muiden koirilla rattaat? Me ostettiin chihahualle ja poika oikeen tyytyväisenä aina makoilee niissä ja usein nukkuukin. On tosi kätevät mut oli kyllä kalliit! Sellaset söpöt babyblue väriset kuomulliset.

12

918

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • naurrettavus

      sillä ole mahdollisuutta kävellä? Kun vaikka koira on pieni, se on silti koira ja luotu kävelemään neljällä jalalla. Pikkukoiratkin jaksavat lenkkeillä.

      • anzuchihu

        Jos se vaan makoilee tai nukkuu? Kyllä sitä nyt varmaan ulkona käydään pissattamassa! Tai opetetaan sisä-
        siistiksi.


    • reps'

      Onko 5-piste valjaat ja saako täysin makuuasentoon??? :D:D:D:D:D:D HAHAA NE on KOIRIA, ei pikkulapsia

    • kaksi apsoa

      Olen itsekin ajatellut ostaa nivelrikkoiselle apsolleni rattaat, sillä se helpottaisi huomattavasti lenkkeilyä koirieni kanssa. Toinen apsoni on kova lenkkeilemään ja toisellakin olisi kovasti intoa, mutta kun nivelrikko vaivaa. Se on melkoisen hankalaa kun toista pitää aika-ajoin lenkillä kantaa, niin siinä kohtaa rattaat melkoisesti helpottaisi koiruutta se emännyyttä.

    • Bolognese

      Minulla on rattaat! Helpottavat näyttelyissä suunnattomasti tavaroiden ja koirien kuljettamista. (Käyn yleensä yksin kahden tai kolmen koiran kanssa.)

    • eih...

      Ei voi muuta sanoa kuin että voi jeesus... Miksi pikkukoirille edes kehitellään kaikkea tällaista naurettavaa, ja miksi omistajat lankeavat näihin? Huoh...

      • oooooooooooooooooooo

        "Ei voi muuta sanoa kuin että voi jeesus... Miksi pikkukoirille edes kehitellään kaikkea tällaista naurettavaa, ja miksi omistajat lankeavat näihin? Huoh... "

        Ne on lähinnä tarkoitettu näyttelyihin, sekä esim junamatkoihin jossa on helppo kuljettaa useimpia koiria, kantamatta. Enpä ole koskaan nähnyt lenkillä ketään koirien rattaiden kanssa, joten tuskin yksikään pikkukoirien omistajat tuohon "lankeavat"


      • tipsut
        oooooooooooooooooooo kirjoitti:

        "Ei voi muuta sanoa kuin että voi jeesus... Miksi pikkukoirille edes kehitellään kaikkea tällaista naurettavaa, ja miksi omistajat lankeavat näihin? Huoh... "

        Ne on lähinnä tarkoitettu näyttelyihin, sekä esim junamatkoihin jossa on helppo kuljettaa useimpia koiria, kantamatta. Enpä ole koskaan nähnyt lenkillä ketään koirien rattaiden kanssa, joten tuskin yksikään pikkukoirien omistajat tuohon "lankeavat"

        On. Hankin ne juuri sen takia, koska en saa sairauteni takia kantaa koiran boxia. Kun liikun yksin esim. Viron näyttelyissä 1 koiran kanssa, niin tuo helpottaa suunnattomasti. Ja koira tykkää nukkua rauhassa, ei ole pelkoa, että joku talloo sen kun poistuu laivasta.
        Koirani kyllä lenkkeilevät -en ota lenkille mennessä rattaita mukaan, mutta näyttelyissä ja juna-, laivamatkoilla 1 koiran kanssa kätevät. Jos mukanani useampi koira, niin sitten on matkassa mukana isompi vetohäkki.


    • Kani halluu kärryt

      WoW, Mutta mää oon yrittäny etsiskellä semmosii mun kanille, mutta eipä oo löytyny?!?!?! :((

      Mistä semmosii saa? (Oulun seudulta)

    • ramdom

      Moi haluaisin rattaat KISSALLE. Ne voi kyllä olla silti koiran rattaat:) Mistä sais halvat?:)

    • Fiiu

      Olen ajatellut ostaa, mutta vain siksi, että autottomana on joskus ollut ongelma. Nimittäin kun koira heräsi eläinlääkärissä narkoosista, se piti viedä kantamalla kotiin, kun oli raukka kotiutuessa vielä melko pökkyrässä. Itsellä on selkävaivoja, joten tuollaisen 8 kg:n kiloisen lötköpötkön kantaminen kotiin pari kilometriä oli melkoisen haasteellista, ja jouduinkin useaan otteeseen laskemaan koiran maahan. Rattaat olisivat olleet kätevät siinä tilanteessa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka ei suostu laskemaan bensan hintaa

      Sanna laski esimerkiksi sähkön arvonlisäveron 10 prosenttiin, jonka Riiikka anosti 25,5 prosenttiin. Sannan aikaan bens
      Maailman menoa
      36
      2941
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      129
      2701
    3. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      178
      2552
    4. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      189
      2256
    5. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      125
      1730
    6. Kristityt kastoiva alunperin upottamalla - upotuskaste annettiin vain uskoon tulleille aikuisille

      Raamatussa on käännösvirhe. Kaste tulisi olla upottaa veteen, jota kreikan sana baptizo tarkoittaa. Aluseurakunta kast
      Kaste
      458
      1169
    7. Nyt mä vihaan sua kyllä

      Jos sä oot oikeasti tämä takana! En ois ikinä susta uskonut! 😠☹️
      Ikävä
      85
      939
    8. Muslimiyhteisö jyrähti - Kova vaatimus Orpolle ILtalehti

      Eiköhän se ala olla aika pistää stoppi noille muslimien vaatimuksille Suomessa ? Ei Suomessa ole pakko oll
      Maailman menoa
      159
      824
    9. Mitä tekisit ensimmäiseksi??

      Jos hänet näkisit kahden kesken!!
      Ikävä
      45
      817
    10. Kievarin pöydät

      Minkä helvetin takia kievarissa on laitettu pöytä laulajan taakse. Siellä huutavat nuoret niin että et omaa ääntäsi kuul
      Suomussalmi
      15
      772
    Aihe