uusavuttomat naapurit koittaa ährätä pihaansa uusiksi.
helvetin kaunis piha oli, ja kesään ei hoidettu
nyt ne raukat äimistelee, kun on kaikkee kasvillisuutta
pitää iskän vähän myrkyttää, voi,voi ei voi muuta ko nauraa !
helvetin kaunis piha oli, ja kesään ei hoidettu
nyt ne raukat äimistelee, kun on kaikkee kasvillisuutta
pitää iskän vähän myrkyttää, voi,voi ei voi muuta ko nauraa !
Vastaukset 9
Vanhimmat
Otsikkosta jo näkee, että ei paljon älynlahjoja ole sulle suotu. Onko nimimerkki "12" henkinen ikäsi? Ainakin jutuistasi päätellen. Iskikö kateus vai mistä johtuu, että ajattelit taas kirjoitella? Olen jo useammasta tämän palstan jutusta tunnistanut sinut.
No muutama fakta:
1. Meillä on enemmän rahaa kuin sulla, joten voin suorittaa pihan korjauksen vaikka joka helvetin kesä. Pidä sinä ne lihavat sormesi vaan siellä oman pikku pihasi puolella...
..2. niinhän se on. Meillä on isompi piha kuin sulla. Vituttaako? Ja se oli ihan helvetin ruma piha kun muutettiin, mutta vittuako se sulle kuuluu??
3. ne Uusavuttomat? Hanki ensin töitä, ennen kuin alat uusavuttomaksi haukkua. Sähän istuskelet kaikki talvet perseelläsi siellä yksiössäsi, ja elelelet meidän veronmaksajien rahoilla. Kesällä sit voi vähän töissä käydä, että saa kaljaa ostettua...
4. meillä on enemmän rahaa kuin sulla. Vituttaako?
5. Sinun "laulusi" kuulostaa kuin kiimainen hirvi nussisi kissaa. Siis ihan kamalaa ujellusta. Ei perkele. Vanhat suomiklassikot. Melkoista äänisaastetta päästät sieltä kerran viikossa, mutta ihan tiedoksesi; ei paljon kiinnosta, eikä häiritse vaikka siihen luultavasti pyrit?
6. Aja vähän hiljempaa sillä auton romullas tuolla pihalla, kun siellä on lapsiakin...eikö ole varaa käydä autopesussa? hahaa! Köyhä
7. Meillä on parempi JA kalliimpi auto kuin sinulla...Vituttaako? Ja sun parkkipaikka merkkisi oli uskomattoman hieno. Ihanko itse piirsit? Voi hellanlettas.
8. Voisitko mennä ottamaan aurinkoa vaikka kaatopaikalle? Sinne se ongelmajäte on tapana dumpata. Taloyhtiömme viihtyisyys paranisi.
9. Pääset pian maksamaan siivouskuluja. ainii..mut onkohan sulla rahaa...
10. Joko alkaa kainuulainen kateus pulputa syrämmestä? Sua muutaman vuoden katselleena voin helposti sanoa, että olet epäonnistunut kaikinpuolin kaikessa.
Näillä mennään. Mua paskat kiinnostaa loukkasiko tämä sinua. Itse haastat riitaa. Se joka leikin alkaa se leikin kestäköön.
t. naapurisi jolla on enemmän rahaa kuin sinulla
Hyvä kirjoitus, nauratti ihan hervottomasti, lisää!!!! Jauhot suuhun kyttääjille ja laiskimuksille!!! Oikein!!!
Naura sinä vaan mutta kysäsehän vaimolta, kelle se anttaa sitä pikku pimppiä kun sinä olet töissä.On nääs niin hyvä juttu ettet arvakkaan ,kun kaverien kans nauretaan sinulle kun et ole huomannu sitä.Olet kuulemma vaimos mielestä huono niissä asioissa,sanoo tyttö ystäville ettet pysty kunnolla muuhun kun syömiseen et silleen.
No niin. Ensimmäinen vastaus ja ÄO paistaa taas kauas vastauksesta. Opettele nyt jumalauta edes kirjoittamaan. Jäikö koulut aikanaan kesken? Melkoista skeidaa taas tuotit. Sulla mitään kavereita ole:) Ja kenen vaimolta pitää kysyä? Mulla mitään vaimoa ole.
"Kateus on mielentila, joka merkitsee yleensä toisen paremmuuden, menestyksen tai muun sellaisen aiheuttamaa vihan, alemmuuden, mitättömyyden, huonommuuden, kykenemättömyyden, syyllisyyden tai harminsekaisen pahansuopeuden tunnetta" http://fi.wikipedia.org/wiki/Kateus
eikö osukin aika mukavasti kohdalleen tuo kuvaus?
No sen kyllä arvaa karva kintas riittää tollaiselle juntille,kuka sinutki on siittäny, joku koeputki lapsi varmaan hehehheeheeh.
karva kintas... mitä vittua? Joo koeputkilapsi mut siitti. Vidu, että sä oot vajakki.
Ootko sinä se iso ukko joka ajelee päivät pitkät pyörällä kauppakatua edestakasi,viittaa sopivasti sinuun tuo teksti kun on vidu ja vajakki.
Ai niin, meinasi unohtua. Kun sen yhden kerran kolmessa vuodessa saat munaa, niin laitatko edes ikkunat kiinni "suorituksen" ajaksi? kuulosti meinaan aika karmelle se edellinen kerta joskus vuosi sitten..hahaa!!
Naura ihan rauhassa. En vain ymmärrä, miksi naapurien tekemiset ovat naurunaiheesi, varsinkin kun se naurusi taitaa juontua omasta tympeästä elämästäsi ja siitä, että naapurit viis veisaavat mitä ajattelte!!
Minäkin asun omakotitalossa ja hoidan pihaani silloin kun huvittaa enkä todellakaan tee sitä siksi tai sillä perusteella, mitä naapurit ajattelevat. Olet inhottava naapuri!