Helsinki T1

Pääseekö T1:een jostain muualta sisään kuin "pääovesta", kun kone lähtee T1:stä?
3343
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

T1 on niin pieni että en näe mitään syytä miksi et menisi pääovesta sinne.

Äänestä

Pääsee myös T2:sta.

Äänestä

Onhan siellä kaksikin sisäänkäyntiä. Vaikka ne on kartassa
http://www.helsinki-vantaa.fi/palvelukartta
(valitse "Tulokerros", joka on se, josta mennään sisään kun ollaan lähdössä - Finavian, o.s. Ilmailulaitos, kielenkäyttö on joskus vähän kummallista) merkitty niin, että toisesta pääsisi vain sisään ja toisesta ulos, kummastakin pääsee sekä sisään että ulos.

Lisäksi voi tietysti mennä terminaali 2:sta (joko "lähtökerroksesta" tai "tulokerroksesta") sisään ja kävellä terminaalien välisen käytävän kautta 1:seen, kuten joku jo vihjasi. Onkohan tarkoitus välttyä näkemästä jotakuta joka myös on lähdössä? :-)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


T1:een sisään kirjoitti:

Pääseekö T1:een jostain muualta sisään kuin "pääovesta", kun kone lähtee T1:stä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu