Apua

hgnhnddfnd

Käytin ennen resoa 1024x768, sitten huomasin että näyttöni tukee myös resoa 1280x768, valitsin tuon resoksi ja laitoin näytön asetuksista automaattisen säädön, resoluutio toimi hyvin, eikä mikään mennyt yli reunojen.
Sitten kokeilin huvikseen vaihtaa muuhun resoon, en löytänyt mitään toimivaa, joten laitoin tuon 1280x768 takaisin ja taas auto säädöllä, mutta nyt se ei enää säätänytkään sitä kuvaa niinkuin äsken, vaan kuva venyy niin että kello, työpöydän kuvakkeet jäävät hieman peittoon reunojen yli (edellisellä kerralla ne jäivät varmaan sentin reunoista, kun näyttä keskittyi oikein.).
Voisikos joku auttaa, että saisin taas tuon 1280x768 reson toimimaan?

1

240

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kannattaisi paljastaa myös tietokoneessa käyttämäsi käyttöjärjestelmä, jos odotat vastauksia. Ja näytön tyyppikin saattaisi olla kiva.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      201
      11840
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      58
      5559
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      46
      2877
    4. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      19
      2756
    5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      43
      2488
    6. Otavassa tapahtuu!

      Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut
      Mikkeli
      34
      2063
    7. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      47
      1959
    8. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1921
    9. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      38
      1865
    10. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      7
      1777
    Aihe