Uneksin, että istuin rannalla pojan kanssa ja hän otti mut syliinsä ja juteltiin pitkän aikaa.
Kun heräsin, niin itkin vähän, koska se olikin vain unta...
Kun heräsin, niin itkin vähän, koska se olikin vain unta...
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
tänne niin saat pippeliä ,, jos et ole hirveä rumilus
Näin sitä joskus käy : P
Itselläni vähän samantapaisia unia toisinaan ja välillä ihan tarkoituksella löhöän jossain sohvalla/sängyllä ja haaveilen jonkun toisen ihmisen läheisyydestä.
Se on ihanaa, mutta ehkä vielä ihanampaa on sitten se, kun pääsee jonkun lähelle.. Etenkin ehkä vielä sen, josta on haaveillut ! ^^,
Elämä on välillä kovaa, mut kannattaa jaksaa, jossain vaihees elämäs muuttuu parempaan :) vaikka tää elämä toisinaan tuntuukin niin pahalta.. Mut tee nii paljon töitä unelmies eteen ku mahollista nii elämä muuttuu hyvinkin nopeesti ;) riippuu tietty asiasta.. kannattaa olla joskus vaan kärsivällinen!
Vois sanoo että mäki oon hellyydenkipeä. Mutta sitä ei näy päältä päin kun luonteeltani olen vähä ärhäkkäkin ja en nyt aina silleen iloinen veikko. ulkoo kun kattoo niin oon aika juro, vakavan olonen tyyppi. Jokaiseen kun katson niin se yleens on vahingoss sellainen "tuomitseva" ja "vihainen" katse vaikka en välttämättä tarkoita sillä mitään. Kuljen siis silleen vähä otsa kurtussa. Ugh, kun maailmass on niin monta asiaa jotka suututtaa, ei ihme että must on tullu hiukkasen negatiivinen nykyään. Kaiken tän jälkeen oon kyll ihan hyvä jätkä jolla on myöskin samat tarpeet, samat tuneet, ja samat halut kuin muillakin nuorilla.
Olen itsekkin haaveillu jostakin söpöliinistä jota vois halii ja kaikkee kivaa, mutku mull on korkeet vaatimukset ja valitettavan moni teini-ikäinen tyttö ei täytä kriteerejä. Tytön täytyy olla jotenki erikoinen luonteeltaan... Äh mitä helvettii mä julkisell paikall selitän teille näit asioit.
Mua alko kiinnostaa toi kohta "erikoinen luonteeltaan". Mitä tarkotat sillä? :)
Mullaki käy noin. Paitsi et en rupee itkeen, oon vaan haikee, ku ei oo sitä omaa kultaa.
Uskon, että melkeen jokaisella nuorella on sama ongelma. Omalla kohallani ainakin. Se on jotenkin vaan niin ihanaa haaveilla jostakin pojasta ja sen läheisyydestä, mutta sitten tulee se tunne, että ei koskaan löydä ketään ja pääsee itku. :/ Mutta niin se vaan on, elämä on raakaa ja epäreilua.
Minäkin uneksin tytöstä, joka pitää minusta aivan tälläisenä kuin olen. Eivaan omalle kohdalle ole sattunut kuin yksi, joka katsoi pintaa syvemmälle..