Paljoko

Minkälainen hintataso on Ruotsissa, paljonko tarvitaan käteistä esim päivä tulkolmassa nelihenkinen perhe, jos jotain syödään ja pentä ostettaisiin.
2209
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Sellanen 500-1000 euroa niin pitäis pärjätä ja jos otatte eväät mukaan kotoa niin jää vielä rahaa laivalle paluumatkalle.

Äänestä

Tulkolmassa ilolinnut on kalliimpia kuin Virossa eli rahaa palaa. Vaimosi kaipaa kuitenkin hunkseja, joten jos et halua sitä rasvaisinta tarjota niin kallista on. Lisäksi tarvitaan lastenvahti tämän lystin ajaksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


käteistä kirjoitti:

Minkälainen hintataso on Ruotsissa, paljonko tarvitaan käteistä esim päivä tulkolmassa nelihenkinen perhe, jos jotain syödään ja pentä ostettaisiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu