Aurinkomatkoilla näyttää parille heinäkuun lähdölle olevan matkoja Goldstone hotelliin, joka viime vuonna mielestäni pyöri Takeoffin listoilla. Onko kukaan siis kokenut ko. hotellia? Onko millainen? Mielelläni kuulisin mahdollisimman paljon tietoa mutta lähinnä nyt ruoka, henkilökunta, huoneet, siisteys, sijainti yms. kiinnostaisi. Kiitän vastanneita ja ihanaa Marmaris-kesää kaikille ! :)
Goldstone
2
391
Vastaukset
- tyhmäkö oon
onko koskaan tullut mieleen googlata tietoja ja sitten kysyä lisätietoja.
- ****
Moro!
Olin viime vuonna toukokuussa Gold Stonessa. Ite pidin kovasti hotellista. Ja kun syyskuussa kävin uudemman kerran Marmariksessa kävin moikkaamassa hotellin henkilökuntaa muutaman kerran.
Gold Stone sijaitsee noin 2,5 km keskustasta (Atatürkin patsaalta). Jos olet aiemmin käyny Marmariksessa Aurinkomatkalla, niin hotelli on lähes Boran klinikan vieressä. Hotelli on pieni, muistaakseni 20 huonetta, ja se sijaitsee noin 200 m rannalta. Ranta näkyy, koska hotellin ja rannan välissä on tyhjä alue. Hotellissa on asiakkaina pääasiassa brittejä. Huoneet ovat pieniä, hiukan kuluneita, mutta siistejä. Uima-allas alue on niin ikään pieni, mutta sinne mahtuu kyllä aurinkoa ottamaan. Söin muutaman kerran hotellilla ja pidin ruuasta, varsinkin sunnuntain special oli herkullinen. Ravintolassa on ohjelmaa vain kerran viikossa tiistaisin (viime vuonna) se "pakollinen" grilli-ilta. Huoneen hintaan sisältyy aamiainen joka on buffet, kylläkin vaatimaton, mutta ajaa asiansa.
En ole tänä vuonna käynyt Marmariksessa enkä ollu yhteydessä Gold Stoneen, joten tämään vuoden henkilökunnasta en tiedä. Viime vuonna ravintolan henkilökunta vaihtui osin jo kesäkuun alussa, koska pojat väsyivät hotellin työtahtiin. (Yks kylläkin sai potkut, kun ei osannu englantia.)
Voin suositella hotellia lämpimästi kaikille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1723020Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2982696Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.751768Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e501667Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?391541- 1221316
- 1051219
Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee141184Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.3801152Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041073