löysin mollin sivulta ilmoituksen,että espaniaan etsitään ravintola-alan töihin lähetin cvn ja tarvittavat tiedot. Nyt tämä työnantaja laittoi sähköpostia että: "laitappas tulemaan pari kolme kesäisen rentoa kuvaa itsestäsi"
tuli heti semmonen fiilis,että uskaltaako kuvia lähettää ja onko työpaikka sittenkään luotettava..
espaniaan töihin mitä v******
6
546
Vastaukset
- Bellatre
Samainen tyyppi soitti tänne, kyseli painot (vaihteleeko paljon), alkoholin käytöt ja poikaystävät. Kerto viä omankin painonsa, pituuden ja muuta, että hmm.
- GoggiBoiga
Täytyyhän nyt esimiehen tietää minkälaista lihaa on töihin tulossa. Jos on tiukkaa lihaa tarjolla, niin miksi pitäisi löysempään tyytyä.
Tervetuloa reaalimaailmaan. - Bellatre
GoggiBoiga kirjoitti:
Täytyyhän nyt esimiehen tietää minkälaista lihaa on töihin tulossa. Jos on tiukkaa lihaa tarjolla, niin miksi pitäisi löysempään tyytyä.
Tervetuloa reaalimaailmaan.Kyllä täällä reaalimaailmassa on oltu ja nähty, että kiitos vaan.
Saa tuolla menolla pitää baarinsa yksin pystyssä. - urhi 45
Bellatre kirjoitti:
Kyllä täällä reaalimaailmassa on oltu ja nähty, että kiitos vaan.
Saa tuolla menolla pitää baarinsa yksin pystyssä.Jo kysymättä tiedän kenestä on kyse. Tämä herra pyytää nuoria tyttöjä haastatteluun ei mihinkään virallisiin paikkoihin ja yrittää juottaa niitä känniin. Sitten selittää että aamulla sitten katsotaan työasioita. joopajoo...
- joo joo
GoggiBoiga kirjoitti:
Täytyyhän nyt esimiehen tietää minkälaista lihaa on töihin tulossa. Jos on tiukkaa lihaa tarjolla, niin miksi pitäisi löysempään tyytyä.
Tervetuloa reaalimaailmaan...mut GoggiBoiga kuule...kaikki ei jakelekaan persettään heti tilaisuuden tullen - niinkuin sinä.
Ainakin tuolla toisaalla palstalla selittelet, kuinka miespuoliset keittiömesut & muut pistäneet sua hanuriin. - GoggiBoiga
joo joo kirjoitti:
..mut GoggiBoiga kuule...kaikki ei jakelekaan persettään heti tilaisuuden tullen - niinkuin sinä.
Ainakin tuolla toisaalla palstalla selittelet, kuinka miespuoliset keittiömesut & muut pistäneet sua hanuriin.Ja missä tämä on ongelma?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä12811168Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on15610334- 268040
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1976578Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.535681- 745092
Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1514434Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai274259Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas754097Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris1353655