rantatontti tai saari haussa

happe

Etsimme mökkitonttia, missä olisi oma ranta.
Mieluiten merenrantaa, tai toisaalta rantapaikka Kanta-Hämeestä. Hinta tulisi olla edullinen, max 40000 euroa.
Tarjoa :
[email protected] tai 040-5936316

3

545

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 30

      Voi olla kyllä tosi hankala löytää merenrantatonttia tuohon hintaan, eikä Kanta-Hämeenkään rantatonteista runsaudenpulaa tule. Mutta ainahan sitä koettaa voi.
      Tässä toisaalta esimerkkinä kaunis tontti merellisessä ympäristössä.
      http://kuluttaja.etuovi.com/crometapp/product/realties/common/public/search/item/item.jsp?portal=eo&list_id=12776155185620&itemcmd=move136&listSize=141&doListClickStat=true&itemgroup_id=50.6&item_id=41.1278185

      Kelpaisi mullekin, jos ei jo omaa paikkaa olisi ja tuo olisi lähempänä.

      • Huomasit varmasti, että tuo ei ole rantatontti. Jos omaa rantaa olisi, niin hintakin olisi aika lailla korkeampi. Muuten olen samaa mieltä siitä, että kyseessä on kaunis tontti, vaikkakin aika kaukana pk-seudulta.


      • 30
        Välittäjä_LKV kirjoitti:

        Huomasit varmasti, että tuo ei ole rantatontti. Jos omaa rantaa olisi, niin hintakin olisi aika lailla korkeampi. Muuten olen samaa mieltä siitä, että kyseessä on kaunis tontti, vaikkakin aika kaukana pk-seudulta.

        Huomasin kyllä, että ei ole rantatontti. Hintaa olisi tosiaan siinä tapauksessa ollut huomattavan paljon enemmän. Se oli esimerkkinä, että merellisestä ympäristöstä voi nauttia myös muutoin kuin ihan rannalla, vaikka itselleni ranta on mökille ihan ehdoton edellytys, mutta vakituinenkin asunto on maalla, joten rannattomalla mökkitontilla ei kotioloihin saavutettaisi mitään lisäarvoa.

        En tiedä, missä aloittaja asuu, sitähän ei tuossa mainittu, mutta olettaa sopisi, että ehkä tosiaan jossain etelä-suomessa, kenties.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tuot pöytään parisuhteessa?

      Siinäpä se kysymys on otsikossa. Mitäpä siis tuot/toisit pöytään parisuhteessa? Oletko mies vai nainen? Koetko sen mitä
      Sinkut
      367
      1480
    2. Martinan bisneksillä ei mene hyvin

      https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      227
      920
    3. 2 km on nykyään liian pitkä koulumatka

      Hesarissa päivitellään lapset joutuu nyt kulkemaan 2 km kouluun jösses. Ruostefillarilla tuo matka menee vaikka miten äk
      Lieksa
      71
      837
    4. Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja

      Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma
      Kotimaiset julkkisjuorut
      28
      805
    5. Mikä sinua ja kaivattuasi

      Yhdistää??????
      Ikävä
      54
      793
    6. Sinulle mies

      Kohtaamme jälleen kun on oikea aika. Sitä ei voi mikään eikä kukaan estää <3 <3
      Ikävä
      40
      779
    7. 57
      712
    8. Miia Heikkinen avautui !

      Olipa hyvä kirjoitus, kiitos. Ongelmat mitkä nostat esille on todellisia ja tämä ylimielisyys totta ja se näkyy kaikessa
      Judo
      66
      699
    9. 59
      695
    10. Voiko meidän välit

      Koskaan parantua tästä?
      Ikävä
      62
      691
    Aihe