Varattiin sauna ma ja vuoro to klo 18-19 saavuttiin klo 17.30 menimme saunaan ja sauna kylmä. Voi helevetti mitä meininkiä, eikä ollut eka kerta kun oli näin. Mikähän mahtaa vaivata kyseistä leirintäaluetta?
Vastaukset 4
- ei koskaan enää
Ihan kamala alue. Oltiin joitakin vuosia sitten ja oli muuttunut todella paljon edelliskerrasta. Joku nuorisoporukka oli varannut useita mökkejä ja bilettivät koko yön. Ei saatu nukuttua sen silmällistäkään. Varijana oli joku kukkakeppi, joka ei saanut porukalle yhtään mitään, vaikka kävimme valittamassa metelistä. Alueella piti olla hiljaisuus klo 23 alkaen. Emme varmasti mene enää ikinä sinne. Ainoa positiivinen asia oli, että alennusta saimme vuorokausihinnasta peräti 2 euroa!
- Muljanteri
Olen muutamina kesinä yöpynyt härmäläs ja myös samanlaisia kokemuksia on kuten juuri tämä kylmä sauna. Hiljaisuus yöllä tuntuu olevan outo käsitys ja henkilökunta jotenkin passiivista en oikein voi suositella. Parempi valinta on taulaniemi camping vähän kauempana keskustasta, mutta paljon fiksumpi paikka, etenkin lapsiperhelle.
- kusnetsof
Kyseisellä alueella on. Olimme perheen kanssa loppukesällä pari päivää ja totesimme ettei kaikki ole kohdallaan. Saunan varaus on omituinen toimenpide... yms. Eikö tampereen kaupungin olisi syytä ottaa haltuunsa alueen ylläpito.
- huono homma
kusnetsof kirjoitti:
Kyseisellä alueella on. Olimme perheen kanssa loppukesällä pari päivää ja totesimme ettei kaikki ole kohdallaan. Saunan varaus on omituinen toimenpide... yms. Eikö tampereen kaupungin olisi syytä ottaa haltuunsa alueen ylläpito.
Tietääkseni sen kaupunki omistaa. Mutta kantsis kyllä ajatella, kuka siellä toimii, laittaa vaikka kilpailu käyntiin, että saatais sellainen yrittäjä joka leirintäalueen pitämisestä on kiinnostunut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1202462Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???401642Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha6531066- 106993
- 71972
- 98926
- 48885
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk83760Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik33736- 71728