asun new yorkissa ja olen nyt muuttamassa uuteen asuntoon ja tarvitsisi löytää oma adapteri kännykkään ja läppäriin mutta en löydä mistään. olen käynyt ympäri ämpäri katsomassa ja k-martissakaan ei ole. onko kellään tietoa mistä saisi ostaa ja paljonko ne noin maksaa
kiitos paljon jo etukäteen
adapteri usasta???
5
482
Vastaukset
- Kaak
Ainakin lentokentältä nyt pitäisi löytyä, sekalaisten matkahörhelöiden joukosta.
- matkailija-x
www.jr.com ja www.bhphotovideo.com; näillä on liikkeitä Manhattanilla. Katso sijainnit Google mapista. Adaptori maksaa halvimmillaan muutamia dollareita.
- sentään
Asut toisella puolen Atlanttia ja täältä kysyt mistähän saisi ostettua.......?
Tunnut todella avuttomalta yksilöltä vai pidätkö meitä Suomi24'n käyttäjiä pilkkanasi. Eikö kukaan siinä maassa ole osannut neuvoa meidän suomipoikaa, onko tullut mieleen edes kysäistä keneltäkään.
Annetaan nyt sitten kykenemättömälle compatriotille pieni vinkki. Käypä kysäisemässä RadioShackistä tai BestBuy'sta. Minä en nyt olisi ainakaan ensimmäiseksi mennyt K-Martista katsomaan.- nyc26
onko se niin kivaa olla vi..umainen ihmisille täällä???!!!!
ei pitäisi tulla tänne jos ei osaa olla mukava. ja sitä kysyy täältä jos on vasta vähän aikaa asunut ja tuntee muutaman paikallisen joilla ei ole hajuakaan ja liikkeissäkään ihmiset eivät ole osannut auttaa.. ja luusis et oman maalaisilta saisi kysäistä apua varsinkin kun tämä on keskustelu palsta. - v...mainen!
nyc26 kirjoitti:
onko se niin kivaa olla vi..umainen ihmisille täällä???!!!!
ei pitäisi tulla tänne jos ei osaa olla mukava. ja sitä kysyy täältä jos on vasta vähän aikaa asunut ja tuntee muutaman paikallisen joilla ei ole hajuakaan ja liikkeissäkään ihmiset eivät ole osannut auttaa.. ja luusis et oman maalaisilta saisi kysäistä apua varsinkin kun tämä on keskustelu palsta.Oletpa naiivi ikäiseksesi, äidinkieltäkään et tunnut osaavan.
"ja luusis et oman maalaisilta saisi kysäistä apua varsinkin kun tämä on keskustelu palsta."
Toki saa kysyä "oman maalaisilta"?, ihmettelen vaan ihmisten saamattomuutta. Sitä paitsi annoinhan minä kaksi vinkkiäkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla
”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset23817281Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään
Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"17812297Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El556081Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta
Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään654908MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny194890Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.234016Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta843615Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja93514Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?
PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html1393066S- ryhmän Israel boikotti sai Päivi Räsäsen repimään pelihousunsa?
Räsänen vertaa S- ryhmää natseihin.3101687