Meillä on vajaa vuoden ikäinen mäyrismix narttukoira,ollut meillä pennusta.Muutettiin tossa kuukausi sitten,maisemat pysyi kuitenkin samana,ainoastaan talo vaihtui naapuritaloon.. mutta samoihin aikoihin neiti alkoi oireilemaan eroahdistuksesta,pissailee siis sisälle ja tuhoaa kaiken minkä suuhunsa saa.
Mutta se mikä nyt mietityttää suuresti ja haluaisin hyiä neuvoja/vinkkejä on se että joka kerta kun hänelle laittaa pannan lähteäkseen lenkille,koira alistuu ja pissaa alleen,oli ulkoiluttaja sitten kuka tahansa. Lenkkien välissä ei ole niin pitkää aikaa että sillä olisi osuutta asiaan,olen myös yrittänyt vaihdella "remmin laitto paikkaa" mutta tuloksetta.. varmaan ainoa vaihtoehto olisi ettei remmiä tarvitsisi laittaa mutta sen jälkeen ei ole sitten enää koiraakaan ;) mutta jos jollakulla on kokemuksia tai vinkkejä niin kuulisin niistä mielelläni.
Mikä neuvoksi?
sheru
1
374
Vastaukset
- juttu...
Tuollainen alistuminen ja alleen pissaaminen ei kyllä ollenkaan kuulosta mäyräkoiralta. Kokeilepa kysyä sekarotuisten palstalta tai tuon "mäyrismix" vanhempien toisen rodun palstalta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1412827Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2752505Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?301483Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.351462- 1211202
- 1081153
Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041043Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee131042Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla
Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La59906Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.312904