flopit top 5

k_into

Jälkiviisaus on mukavaa...Näissä kisoissa on riittänyt floppeja. Se on oikestaan virkistävää. Vielä kun tulisi yllätysmestari. Vaikka alkuperäinen mestari Uruguay. Mun mielestä pahimmat flopit on ollu:

1. Italia. Neljän vuoden takainen mestarijoukkue melkein entisessä kokoonpanossa. Helpoin mahdollinen lohko. Viimeisessä pelissä olisi pitänyt voittaa heiveröinen Slovakia jatkopaikan takaamiseksi. Kävi kuten Kola-Ollille: Ei pysty!

2. Ranska. Neitimäiset pelaajat kiukuttelee ja lakkoilee. Valmentaja laatii taktiikkoja tähtikarttojen mukaan. Saldona 1 piste ja 1 maali.

3. Englanti. Tämä floppi on median aiheuttama. Joukkuetta pidettiin jopa mestariehdokkaana. Kuitenkin pelaajat ovat keskikastia ja niin oli tuloskin. Ei mitään mahdollisuuksia hyviä joukkueita vastaan.

4. Afrikan maiden esitys. Ainoastaan Ghana on ollut hyvä.

5. Väärin tuomitut maalit. Maaleja jäänyt hyväksymättä ja vääriä maaleja hyväksytty.

0

143

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Mikä kaivatussasi

        on parasta?
        Ikävä
        90
        1399
      2. Koska muru nähdään

        Kaksin?
        Ikävä
        47
        831
      3. Olivia Oras

        "Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde
        Kotimaiset julkkisjuorut
        70
        800
      4. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

        Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
        Ikävä
        66
        755
      5. Sanoppa ihan rohkeasti

        Mun huonot puolet! En suutu…
        Ikävä
        92
        755
      6. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

        Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
        Sinkut
        158
        695
      7. Et vaan tajua

        Että rakastan sua
        Ikävä
        20
        679
      8. Olen jo oppinut tuntemaan

        sinun kirjoitustyylisi
        Ikävä
        53
        618
      9. Mikä herkku

        Kaivattusi On? 😁
        Ikävä
        51
        612
      10. Mikä kaivatussasi

        on pahinta?
        Tunteet
        47
        611
      Aihe