Hei!
Onko kukaan käynyt Madeiralla tammikuussa? Millaista siellä silloin on? Olemme mieheni kanssa lähdössä saarelle ja kaikki tarpeellinen & tarpeeton tieto on tervetullutta!
tammikuu ja madeira
2
1065
Vastaukset
Suomalaiset reissaavat Madeiralla ympäri vuoden. Tässä tammikuussa Madeiralla käyneiden kokemuksia:
http://keskustelu.suomi24.fi/search/s24search/"tammikuu" tid:5507?perpage=25&term_keywords=Olen käynyt Madeiralla useita kertoja eri vuoden aikoina.Jos aurinko paistaa, niin tammikuussa madeiran sää
on hyvin lähellä suomen kesää, eli bikineissä tarkenee.Jos on pilvistä niin lämpöä on 15-16 astetta, eli aika viileää.Eli tuurista kiinni aika pitkälti.Sanoisin että tammikuu-maaliskuu ovat säiden kannalta huonointa aikaa, jos aurinkoa hakee.Madeira ei ole kuitenkaan ensisijaisesti aurinkoloma kohde, joten suosittelen Madeiraa erittäin lämpimästi kaikikille luomto ihmislille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista857435- 965384
- 2574585
- 444485
- 623247
- 482666
Olet oikeasti ollut
Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.222338Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit
Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘292312- 492303
- 412174