Myyjät jälkijättöjä ?

Sijoittajien kerrotiin poistuneen markkinoilta otollisemmille vesille. Kenelle siis muutamat myyjät kuvittelevat enää myyvänsä yksiöitä esim. Helsingin Kampissa hintaan 196.000e ? Kauankohan heiltä menee käsittää muutos ostovoimassa ostajakunnan rakennemuutoksen johdosta ?
6198
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Alueen hintataso laskee salakavalasti lyhyessä ajassa, eikä myyjä pian saa edes omiaan pois.

Äänestä
  • sijoititpa sitten mihin hyvänsä - välillä tulee turkkiin mutta merkitystä on ainoastaan sillä, mitä kaikkinensa jää viivan alle. Pitkäaikaista sijoitusta suunnittelevalle as.osakkeet ymv. ja kiinteistöt ovat edelleen hyvä ja vakaa sijoituskohde. Pitää vain olla tarkkana mitä ostaa, ettei tulevien vuosien tuotot mene remontteihin.

    Äänestä

tekevän, jos yksiö ei mene kaupaksi 196 000 eurolla: myykö hän sen sinulle alehintaan, vai vuokraako hän sen 1000 euron kuukausivuokralla?

Äänestä

muuta odottamaan jäänyt tyfnerö sen sijaan taas hyvinkin on.

Äänestä

onkohan ihmiset seonneet Hesassa,eipä tartte mennä kuin vajaa 100 kilsaa konetietä pohjoiseen,niin sillä rahalla saa uudehkon ( uuden ) yli 100 neliön OK talon,jossa on puita ja vihreyttä sekä omaa rauhaa ympärillä,,,nekö on ostajina nuoria joita on tilastoitu, että joka kolmas kärsii mielenterveysongelmista,,,huh,,,huh,,, hellettä siellä Kivikylässä,täällä sentään Fokelit tsungaa,ja skutsi skungaa,,,,,ja aika edullisesti verrattuna sinnepäin.

Äänestä
  • Kirjoituksestasi päätellen meinaat seota. Tule tänne Helsinkiin niin pääset ihmisten pariin ja saat virikkeitä elämääsi!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kello tikittää kirjoitti:

Sijoittajien kerrotiin poistuneen markkinoilta otollisemmille vesille. Kenelle siis muutamat myyjät kuvittelevat enää myyvänsä yksiöitä esim. Helsingin Kampissa hintaan 196.000e ? Kauankohan heiltä menee käsittää muutos ostovoimassa ostajakunnan rakennemuutoksen johdosta ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu