Focus farmari -01. Ajettaessa kuuluu kummaa nitinää ja natinaa 'katolta', joka vaimenee painaessa kattoon(sisäpuolelta). Mikä voisi olla vikana?
Focus:en katto natisee...
focus
5640
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
eli se etenkin ensimmäisten Focusten tauti
Kuinkas suuri&kallis operaatio on eristeiden paikalleen laittaminen? Laittaisivatko Fordin pojat takuutyönä?
takuuseen, jos takuu on vielä voimassa.
Voit korjata vian itsekin helposta - a30min. Ei muuta kun etsit sen kohdan juurin noin painamalla kattoa. Sitten poistat muovisuojat pilareista läheltä vikapaikkaa. Katto lepää niiden muovien päällä. Sitten vaan käsi väliin ja otat irtoinaisen palan pois, tai jos äänieristematto on taipunut jostain kulmastaa ja vastaa kattoon, väännät palan kovasta eristematosta irti. Sitten vain osat takaisin ja meno jatkuu ilman kitinää.
eristeitä ole.Ne ovat katon jäykisteitä noin 500x300 milliä.Viisiovisissa kolme ja STW neljä.Ne pitää uusia,katto verhoilua pitää laskea jokinverran alas.