psykologian nettiopiskelu

löytyykö netistä psykan nettikursseja, jotka sais kans hyväksluettua lukion todistukseen ja jotka ois jtn muitako näitä peruskursseja, jotka voi käydä koulussa.
2160
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

http://www.avoinyliopisto.fi ja sieltä verkko-opinnot. Valitse psykologian perusopinnot, jotka ovat laajempia ja monipuolisempia kuin lukion oppimäärä.

Äänestä
  • tossa on siis joitaki kirjoja, jotka on englanniks ja enkku on aika huono mulla ja muutenki aika paljon pitäis lukea, en tiiä oisko liian haastavaa. onko sit muuallako avoimessa yliopistossa?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


oioii kirjoitti:

löytyykö netistä psykan nettikursseja, jotka sais kans hyväksluettua lukion todistukseen ja jotka ois jtn muitako näitä peruskursseja, jotka voi käydä koulussa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu