Alastaro Nitro Nationals

FHRA herätkää!

Otsikko tulee nyt asiaan kohdistuen......

Nitroihin on liput. Sehän on selvää.
Mutta entä jos menet omalla auntovaunulla tai -autolla? Törkeää rahastusta! Esim. pe-su 40,-/hlö, joka ei sisällä edes sähköä, wc:tä, suihkua tai siis edes mitään! Vain sen, että saat olla omassa autossa/vaunussasi! Nor. leirintäaluella, vaikka olisi huippualuekin, niin saat alle 30,- suihkun, vessat käyttöön ja sähkön! Sikamaista!!! Eikö se p&%/()#%#e ole kisajärjestäjien etu, että porukkaa tulee paikalle vaikka ei ole edes majoitusta tarjolla! Nyt kun he tulevat omilla majoituksillaan te kehtaatte pyytää ihan sikahintoja??!! Ei hitto vie, me ei ainakaan enää tulla. Vaikka kuinka mukavat kisat onkin!"

8

1524

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mr Tena

      Ahneella kun on sellainen loppu, toki kauppa kävisi pienemmilläkin katteilla mutta kaikki täytyy saada nyt ja heti.
      Näin hinnoitellaan hauskat jutut markkinoilta pihalle ja paluu voi olla aikas vaikeata.
      Toki nämä Nitro Nationals Alastaron kisat tarjoaa paljon viihdettä, mutta jää tällä kertaa väliin, koska lippujen hinnat on nostettu pilviin.

    • JJ

      Olin itse paikalla perjantaina kun luulin väärin että pääsee 15€ hintaan mutta se olikin 20€ ja la-su olisi jo 30€. Minusta tämän tyyppinen tapahtuma jossa järjestelyjen toimivuus on erittäin heikko eli ollaan vain santakasan päällä ja kustaan metsään, penkit maksaa hunajaa ja ohjelmalehden puute jne joista pitää maksaa erillinen lisämaksu on aivan sikamaista rahastusta ja itsekkin päätin että en mene enää ko tapahtumaan. Järjestäjä tuskin on tästä huolissaan koska aina tule joku muu tilalle jolla on kukkaro paremmassa kunnossa.

    • D((((((((((((((

      Kyllä meiltäkin jäi 16 vuoden jälkeen ensimmäisen kerran kisat väliin,lähinnä tuon hinnoittelun vuoksi.Lasten kanssa,kun ei juuri hiekkapenkalta lapset näe mitään ja istumakatsomoon liput erikseen 20€,niin meiltä 100€ pelkkiin perseenalusiin plus siihen pääsyliput,niin jotta pitäkööt tunkkinsa FHRA perkele.

      • diudiudiu2

        Jaahas syrjintää je meiltä ottivat istumakatsomoon 30€ V...u!


      • diipadaadaaa
        diudiudiu2 kirjoitti:

        Jaahas syrjintää je meiltä ottivat istumakatsomoon 30€ V...u!

        No mahto olla tilaa valita jakkara,kun oli vielä kympillä noussu


    • Että tämmönen ketju.

      Vaikka ketju onkin aika vanha, täytyy kyllä todeta, että nyt ootte jokainen osoittaneet reklamaationne _vähän_ väärään paikkaan. Yksikään tapahtuman järjestämiseen osallistuvista tahoista tuskin lukee Suomi24:sen keskustelupalstoilta mitään kätinöitä lippujen hinnoista. Jos ja kun on reklamoitavaa, olisi varmaan järkevintä osoittaa se oikeille, toimiville tahoille.

      En toki kiellä sitä, etteikö tapahtuman liput jo yksistään tee melkoista lovea lompakkoon, mutta ketjun aloittaja nimimerkillään FHRA Herätkää; mitä ihmettä mahtaa päässäsi liikkua avautuessasi tänne, keskustelupalstalle josta tunteenpurkauksesi ei tasan varmasti mene ikinä yhdenkään Fyyralaisen tietoisuuteen? Huolimatta lippujen hinnasta, välittämättä rahasta, itkemättä santakasasta, aion mennä tulevanakin kesänä haistelemaan kuminkäryä.

      Nimim. toistakymmentä vuotta kisoissa käynyt.

    • NitroNeiti

      Tämä oli ainut keskustelupalsta jonka löysin aiheesta, joten kertokaa miten alueelle voi vaunulla majoittua ja mitä se maksaa? Tai onko lähistöllä jotain kunnon leirintäaluetta? En löydä netistä mitään tietoa vaikka kuinka googlettelen.

    • 11111111111111111111

      Ja taas on aika pärinän. Luultavasti euron hyvän kurssin tahi jonkun muun mystisen seikan hinta ei tänä vuonna ole kuin 40€ perperse.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      66
      3422
    2. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      46
      3242
    3. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      142
      3048
    4. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      50
      2663
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1983
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      27
      1870
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1646
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      87
      1545
    9. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      39
      1421
    10. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1350
    Aihe