Löytyykö nykyään mistään kunnon kännäysmestoja? Muistan nuorena joskus 90-luvun alussa paikkoja, yleensä näitä maahanmuuttajien jonkinlaisia pitsamestoja, joissa otettiin miestä väkevämpää kunnolla (yleensä tarjolla vain keskaria pulloissa tai tuopeissa)
Homman nimi oli se että sai esim satasella (markkoja) juoda pari tuntia niin paljon kuin ehti. Mentiin perjantai iltana usein tämmöseen lähibaariin, saturaiset tiskiin ja alko helevetinmoinen dokaus. Röökiä paloi, oksennus lensi ja meteli oli kova.
Hauskaa oli ja tervetulleita oltiin uudestaan vaikka siivo taisi olla aikamoinen, kun juomaa läikky, röökit tippu lattialle ja jokunen lasikin särkyi.
Ei taida tämmöstä rentoo menoo enää missään olla vai onko?
kunnon kännipaikka?
8
1106
Vastaukset
- SAKARI HIEROJA
SAKARI HEI!
NYT TARJOLLA PSYKOLOGISTA VARVAS HIERONTAA. AINA VAUVOISTA VAAREIHIN.
HIERONTAA MYÖS IHAN SUULLA HÖYSTETTYNÄ MARJA KIISSELILLÄ.
HINTA ON EDULLINEN.
TERVETULOA KOTIINI HELSINGISSÄ! WELCOME ! PSYCHIC LEG MASSAGE IN FINLAND.
040 671 9233- SAKARI HIEROJA
JOS HALUAT OPPIA JÄNNITYS HIKOILU-SEKSIÄ NIIN PERUSKURSSI MAKSAA 55 EUROA.
JÄNNITYS HIKOILU SEKSI ON UUSI "EXTREME" SEKSI MUOTO.
PERUSKURSSIN JÄLKEEN ON MAHDOLLISTA OSALLISTUA JATKO KURSSEILLE.
JATKO KURSSEILLA OPETETAAN KAINALO HIKI-SEKSIÄ JA VARVAS HIKI-SEKSIÄ.
SINISELLÄ/RUSKEALLA VYÖLLÄ HALLITAAN JO NEUROBIOLOGISET OSA ALUEET JA ERILAISET HIEN ERITYS TEKNIIKAT.
LISÄTIETOJA MAILAAMALLA [email protected]
TAI SOITTAMALLA GSM 040 341 9322
- GalsarGänn
Ihan vaan kotisohva ja kunnon hankinnat. Rento on meno, missä voisikaan olla rennompaa kuin kotona. Metelöinnin kanssa kannattaa kerros- ja rivitaloissa himmailla.
- dgägää74
enää valitettavasti ole. Valvonta on karsinu sellaiset pois.
Mut muistan kyllä 90-luvun alussa kun näitä tosiaan oli. Naapurilähiössä oli pari sellasta. Oltiin nuoria silloin ja jo alaikäsenä niihin pääsi vetämään kaljaa sisälle. Mentiin porukalla dokaamaan. Tupa täynnä nuoria kännisiä äijiä flanellipaidoissa tai pilottirotseissa ja lippikset oikein tai väärin päin päässä. Ei ollu pukupakkoa. Kalja maksoi suurin piirtein saman kuin kaupassakin ja satasella sai vetää melkein koko illan niin paljon kun jakso.Porukkaa oli paljon kun halpaa oli ja pari huonosti suomea osaavaa tarjoilijaa yritti tarjoilla sen kun ehtivät. Ei mitään pahoja häiriköintejä silti ollut. Mutta siivo oli varmaan melkonen kun nuoremmat oksenteli ja jengi sikaili rikkomalla kaljapulloja ja stumppaamalla röökit pöytiin ja lattialle kun pitsapaikan pitäjät ei ehtineet valvoa. Illan päätteeks kaikki oli taatusti räkäkännissä.
Näiden häiriöiden, alaikäisille tarjoilun ja kadulla ulkopuolella mekastamisen takia niiltä meni sitten luvat. Tilalle tuli kalliimpia ja hiljaisempia paikkoja - Janne.
"Löytyykö nykyään mistään kunnon kännäysmestoja? Muistan nuorena joskus 90-luvun alussa paikkoja, yleensä näitä maahanmuuttajien jonkinlaisia pitsamestoja, joissa otettiin miestä väkevämpää kunnolla (yleensä tarjolla vain keskaria pulloissa tai tuopeissa)"
Ja nyt olet sitten ikäloppu vai? jep jep..
Sen kun menet minne huvittaa ja laitat 20v pilottipellejä turpaan. Se on parasta hupia minulle ainakin. - dareshjiout
Olin 80-luvun lopulla ja 90-luvun alussa paikallisen ilmaisjakelulehden keikka-avustajana. Tein juttuja ja arvosteluja mm. uusista baareista ja ravintoloista. Se oli hauskaa hommaa ja viina virtasi avajaisissa. Yleensä sai syödä ja juoda ihan vapaasti. Joskus iskettiin ovella parikymmentä drinkkilippua kouraan.
Toimittaja pidettiin muutenkin tyytyväisenä. Pukeutumiskoodia tulkittiin väljästi. Juomia tilasin joskus pöydän täyteen erilaisia ja maistelin.Tai tarjoilin jollekin misulle, johon halusin tehdä vaikutuksen. Kerran tilasin paikallisen Rosson avajaissa kolme erilaista pitsaa peräjälkeen maisteltavaksi. Söin muutaman palan, stumppasin tupakan pitsan jämiin, lähetin takaisin keittiöön ja tilasin uuden maun.
Näiden 'työiltojen' jälkeen olin tosi kännissä. Seuraavana päivänä yritin muistella paikkaa ja kirjoitin jotain höpinää lehteen. - räksä_
Hauskaa ja reteetä se oli! Sillon nuorena. Käytiin kyllä usein tollasissa paikoissa. Meno oli usein kunnon ördäystä ja reteetä sikailuu.
Kerran kun hana meni alkuillasta epäkuntoon, niin joutuvat antaa kaljat pullokaljoina. Sehän oli nopeempaa ja saatiin juotuu enemmän kuin jos olis laskettu hanasta. Viiteen mieheen tuhottiin kurkusta alas kolme korillista kahteen tuntiin. Vielä lopuks rikottiin urakalla pulloja (baarin pitäjän luvalla tietenkin!). Loppuilta vielä istuttiin ja öristiin ja vedettiin röökii ja kaljaa (tosin ei enää samaan tahtiin)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Klaukkalan onnettomuus 4.4
Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes1266121Yleltä tyrmäävä uutinen
Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/745612167Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk301443Pakko kertoa mies
Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti1121278Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna861143Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.481025- 64991
Tiesitkö mies
Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll61943- 65941
Kuulin että Metsa Manille kaavaillaan Maaseudun Sivistysliiton kunniakirjaa ja jotain
muutakin huominosoitusta. Syystä että on on elvyttänyt huomattavasti videoillaan vanhemman väen englanninkielentaitoja.27938