Irliksen kerrostaloon??
voinko ottaa... ???
6
620
Vastaukset
- irlis
Voit.
Edellytäen että talossa on hissi.
Liukkaat rappuset ei sovi irlikselle.
Itselläni ollut myös kerrostalossa irliksiä.- Minä vain
Eräällä tutullani oli irlis kerrostalossa eikä talossa ollut hissiä, MUTTA tuttunipa laittoi koiralle jarrusukat tassuihin aina kun piti mennä rappusia pitkin. Ei koira ollut moksiskaan, mukavampi sen oli jarrusukilla tassutella kuin liukastella ilman.
- irish
Mulla on jo toinen irkku kerrostalossa.Ei kumpikaan ole liukastellut mihinkään ja hissiä ei ole.
Pentuaikana (ekat 6-9 kk) on syytä olla varovainen,eikä me nytkään juosta rapuissa.
Ekan kuukauden luovutuksen jälkeen olen kumpaakin kantanut,jotta päästään nopeammin ulos pissille,ja samalla se tietty säästää pikavauhtia kasvavia jalkoja,mutta sen kauempaa sitä ei jaksa.
Eli kerrostalo & irkku ihan OK yhdistelmä ei mitään ongelmia. - gaza
mun mielestä et, koska irlikset vaatii aika paljon tilaa ja pentuna niiden pitäs saada juosta vapaana, ettei niille tulisi kasvuhäiriöitä..
- Jeppu
Eihän se asuinpaikka vaikuta asiaan millään lailla, kun yhtä huonoa se irtijuokseminen on asuit sitten kerrostalossa tai rivarissa tai vaikka omakotitalossa, jos piha on pieni ja esim. vilkas tie vieressä.
Omistajastahan se on kiinni, että viitsiikö lähteä juoksuttamaan koiraansa turvallisemmille paikoille...
- vinttikoira
Miksipä ei, jos talossa tosiaan on se hissi. Pennun jalat kasvavat todella nopeasti ja portaiden kulkeminen ei tee niille hyvää. Eihän vinttikoirat sisällä juokse vaikka asuisivatkin omakotitalossa. Omakotitalon piha taas ei välttämättä riitä vinttikoiran liikunnantarpeen tyydyttämiseen... Irlis on ehkä kooltaan suuri, mutta sisällä hirmu rauhallinen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1721147
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132867- 84793
- 51738
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?37561Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55549Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä296538Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t216500- 50494
Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs45492