Hymy

Rakkaus on hymy huulillasi
kun katsot minuun.

Se loistaa arvoituksena
sävelenä ihanana.

Sydämet samassa tahdissa
luonnonvoiman mahdissa.

Lupaus onnen maasta
pois kaipuun haasta.

Tyyni on järvenpinta
kuohuu rakkaudenrinta.

Hymystä rakkaus siinsi
elon retken piirsi.
1109
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Rakkaudella on ihmeellinen voima
saada suupieletkin nousemaan korviin:) Tätä lukiessa mieli tuli iloiseksi!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


UPDATE_8659941 kirjoitti:

Rakkaus on hymy huulillasi
kun katsot minuun.

Se loistaa arvoituksena
sävelenä ihanana.

Sydämet samassa tahdissa
luonnonvoiman mahdissa.

Lupaus onnen maasta
pois kaipuun haasta.

Tyyni on järvenpinta
kuohuu rakkaudenrinta.

Hymystä rakkaus siinsi
elon retken piirsi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu