Onko kokemuksia Klaipedasta ja hotelli Klaipedasta?
Klaipeda - hotelli Klaipeda
3
400
Vastaukset
- Alan Rankin
Moro! Olimme viime kesänä kyseisessä hotellissa. Hotelli on OK. Huone oli siisti, aamiainen tuhti ja laadukas. Lauttasatamaan Kuurin kynnäkselle lyhyt matka. Linja-autoasema kävelyetäisyydellä, eikä taksikaan paljon maksa.
Klaipedan kaupunki on lomakautena hiljainen, mutta toimii hyvänä tukikohtana esim. Kuurin kynnäksen ja Palangan retkille. Suosittelen säiden salliessa erittäin hyvänä rantalomakohteena.- heinäkuun lopula mee
Kuurin kynnäs ja Palaga-nimisistä paikoista. Kuulin ensimmäisen kerran ja kiinnostuin.
- Alan Rankin
heinäkuun lopula mee kirjoitti:
Kuurin kynnäs ja Palaga-nimisistä paikoista. Kuulin ensimmäisen kerran ja kiinnostuin.
Moro! Netistä löydät runsaasti tietoa näitä paikoista. Kuurin kynnäs on 90 km pitkä hiekkasärkkä, joka on jaettu puoliksi Liettuan ja Venäjään kuuluvan Kaliningradin kanssa. Kynnäksellä on pieniä kyliä ja mahtavia rantalomapaikkoja. Ainakin elokuussa todella paljon väkeä rannoilla.
Palanga on n. 20 kilometrin päässä Klaipedesta oleva kylpyläkaupunki. Hieno paikka sekin.
Majoittuminen on Klaipedessa halvempaa kuin näissä rantakohteissa. Molempiin on helppo kulkea Klaipedastakin.
Itse matkustimme Ryanairilla Riikaan, josta bussilla Klaipedaan. Matkakulut lento bussi yhteensä n. 50 €.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1264650Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv732683Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?801695Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko91176- 46896
- 66892
- 21873
Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi
Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu122853Yhteen hiileen velanottoveljet V P K
Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N68838Olisin valmis tutustumaan uudelleen
En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.50799