Kannattaako virittää TDI Golfia ja miten?

Vähän on ehkä kysymys laaja ja montaa mieltä voi asiasta olla, mut kertokaa ihmees kokemuksistanne!
Tiedän kyl et syöttöä lisäämällä, lastuilla ja ahtimilla sitä voimaa saa lisää mut kertokaa vähän tarkemmin esim. miten kone sen kestää, just vaihdettiin kaikki remmit uusiksi.
2640
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tutut on ottaneet 90 hp:n TDI:stä parhaimmillaan 140-160 hp ulos, joten 90 hp -> 110 hp (lastulla/boxilla) on pikkumuutos ja sen kestää hyvin.

Äänestä
  • 66kW/210Nm voi suurentaa 85kW/280Nm. Maksimiteho ei ole ongelma,sen käyttö on yleensä hetkittäistä. Iso vääntö pilaa kytkimen,300Nm luistaa jo varmasti.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Make kirjoitti:

Vähän on ehkä kysymys laaja ja montaa mieltä voi asiasta olla, mut kertokaa ihmees kokemuksistanne!
Tiedän kyl et syöttöä lisäämällä, lastuilla ja ahtimilla sitä voimaa saa lisää mut kertokaa vähän tarkemmin esim. miten kone sen kestää, just vaihdettiin kaikki remmit uusiksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu