Apuuva

Osaako kukaan neuvoa mitä pitää tehdä kun Opel Vectra, 1,6-90,vuotaa ilmeisesti jostain hammastangon kohdalta öljyä ?Ohjaustehostimen pumppu on vaihdettu, mutta öljyä vaan tulee koko ajan !?? Mikä avuksi, onko kokemuksia ?? Onko ohjaustehostimen pumppu viallinen, vai..??
1293
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Luultavasti hammastanko vuotaa öljyt ulos ja siksi hammastanko on purettava ja stefat uusittava hammastangon sisälle.Aikaa sitten laitoin yhteen uudet stefat,on aikamoinen työ ja osat maksoi silloin jo noin sata euroa.Kannattaa harkita josko hakisit purkuosan vaikkapa sapoma oy helsinki.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Öljyinen kirjoitti:

Osaako kukaan neuvoa mitä pitää tehdä kun Opel Vectra, 1,6-90,vuotaa ilmeisesti jostain hammastangon kohdalta öljyä ?Ohjaustehostimen pumppu on vaihdettu, mutta öljyä vaan tulee koko ajan !?? Mikä avuksi, onko kokemuksia ?? Onko ohjaustehostimen pumppu viallinen, vai..??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu