Varastaa, tappaa tuhota, siinä on koko synnin ja sielunvihollisen olemus. Kumpa me ihmiset taipuisimme Jumalan tahtoon ja eläisimme parannuksessa Jumalan Sanan ohjeiden ja säännösten mukaisesti. Silloin me saisimme ehyemmän ja rikkaamman elämän. Parannus on asia jonka Jeesus vaatii omiltaan. Joskus vain kestää jonkun aikaa tajuta se, että Jumalan tahdon takana on aina puhdas rakkaus ja elämää suojeleva voima.
Siunausta päivääsi
Saakoon Kristuksen kirkkaus valaista tätäkin armon päivää
Siunausta päivääsi
Saakoon Kristuksen kirkkaus valaista tätäkin armon päivää
Vastaukset 2
Vanhimmat
Minä toivon hartaasti, että sinä koet jumalan ja jumalattaren valon ja tulet tajuamaan, mikä tässä maailmassamme on pyhää. Ei sun jeesuksesi, vaan enemmänkin meidän jumaluutemme.
En nyt kyllä ihan pistä approvea tuolle Vikkanin mielipiteellekään... Jumaluutta voi palvoa monissa olomuodoissa, ja "tämä on nyt ainoa oikea keino, koska minä sanon niin"-tapa ei koskaan tuota kovin hyviä tuloksia.