Mihin on +miljardi haittaohjelmaa?

Windowsbitch

????????????????????????????????????????????? ?

12

247

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • helkkarin amis laittamaan vaikka mopoosi pienempi takaratas!

      • Windowsbitch

        mutta vitun typerä. Tuo on väärä vastaus. Skootteriin ei voi ratasta vaihtaa :(


    • xcvbnmbv

      Kun tähän XP:lle ei ole kerran tullut vielä yhtään. Pornoa kaihtamatta on nettiä tutkittu, mutta kun ei niin ei. On siinä molopäille ihmettelemistä. Mutta onhan tuo poikarakkaus linuxiin liikuttavaa.

      • ????????????????????

    • Windowsbitch

      Mikä niitä haittaohjelmia ylläpitää?

      • Pierujapieruja

        Eli eli mikähän ainoastaan kerää haittaohjelmia.


      • Nirk
        Pierujapieruja kirjoitti:

        Eli eli mikähän ainoastaan kerää haittaohjelmia.

        tai Sub-tv.


    • hörhör.

      windowsiin on ainakin miljardi.

    • Vista_fani

      Olen itsekkin ihmetellyt tätä asiaa. Ihmiset varmaan haluavat näitä asennella kun niitä tehdään niin paljon.
      Itse en kyllä ole asentanut ensimmäistäkään kun koneella on sellaisia tiedostoja joita haluaisin säilyttää ja verkkopankkikin on käytössä.

    • Experttitietäjä

      Windowsille on selvästi eniten haittaohjelmia, Windows on suosituin käyttöjärjestelmä koti-PC -koneissa. Sen jälkeen tulee Macintosh ja viimeisenä Linux-distribuutiot.

      Macintoshin pientä markkinaosuutta perustelee hinta ja se ettei se toimi virallisesti kuin yhden valmistajan koneissa. Linux on liian hankala käyttää ja distribuutiot ovat useimmiten keskeneräisiä ja täynnä bugeja koska niitä eivät koodaa ammattilaiset vaan kuka milloinkin jaksaa. Windows on tuettuna laitevalmistajien taholta hyvin ja se on ammattilaisten tekemä joten siksi se on suosituin. Valitettavasti kuten aina, tästä suosiosta yrittää ulkopuoliset tahot hyötyä ja siksi haittaohjelmia tehdään eniten Windowsille.

      • linuxdistro

        Win on paska ja paska. Kiva viettää aikaansa viruksia hakien, koska on tuo elämä elettävänä :)


      • Windowsbitch
        linuxdistro kirjoitti:

        Win on paska ja paska. Kiva viettää aikaansa viruksia hakien, koska on tuo elämä elettävänä :)

        winukan mikkisofta suoltaa nuo miljardit haittaohjelmat ja tekee niillä miljardeja rahaa ???????


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      343
      2779
    2. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      58
      2235
    3. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      78
      1929
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      64
      1569
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      140
      1512
    6. Minkä ikäinen

      on kaipaamasi ihminen? Minä vuonna syntynyt?
      Ikävä
      60
      1054
    7. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      1019
    8. Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!

      Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li
      Euroviisut
      7
      908
    9. Raiskaukset loppumaan?

      Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön
      Sinkut
      204
      830
    10. 37
      738
    Aihe