Hotellit Jerusalemissa ja Eilatissa

Punkkaaja

Elokuussa 10 päivää Israelissa ja melkoinen pähkäily päällä, että mihin päänsä kallistaa ja moneksiko yöksi. Monina päivinä autolla niin paljon liikkeellä kuin suinkin.

Tel Avivissa on sitä mitä suurkaupungeissa nyt yleensä on ranta. Siellä olen kuitenkin muutaman päivän majoittunut ja Jerusalemista puuttuu tämä kokemus. Matkan loppuun ehkä 3-4 päivää Eilattia. Olisiko Välimeren rannalla hyviä vaihtoehtoja Tel Aviville - eli hoidettua rantaa ym. puitteet ja nait laiffia?

Pyydän kokemuksianne hotelleista Jerusalemissa ja Eilatissa. Hotels.com:issa näyttää olevan 100:lla/yö jo vaihtoehtoja mutta onkohan vajaa 4 tähteä hieman karu (Etelä-Euroopan matkailussa olen ajatellut että 4 tähteä olkoon ehdoton alaraja ja Israelissa kun taso on vähän vaatimattomampi)?

Eilatin hinnat Kayak.com:issa ovat omaa luokkaansa mutta tällä kertaa joka tapauksessa lähemmäksi keskustaa kuin Prima Music pari vuotta sitten. Saanko kommenttejanne Eilatin keskustan tuntumassa olevista hotelleista?

1

538

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Punkkaaja

      Eilatin päässä miellyttää Dan Panorama, on hyvää sijaintia, on uima-allasta ja on tähtiä.

      Miten varauksen kanssa, kannattaako mennä matkatoimistosta kysymään? Kokonaisesta viikosta ei tule olemaan kyse vaan max. 4 yötä. Vai joltain internerin amerikkalaiselta (?) hotellivaraus-sivustolta ja sillä hyvä?

      Kysyn koska lentojen kanssa on toisinaan niin, että verkosta ostettu on se kalliimpi (Air Finland)!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      188
      3141
    2. 94
      1425
    3. Mitä haluaisit kysyä

      kaivatultasi juuri nyt?
      Ikävä
      128
      1122
    4. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      248
      1112
    5. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      86
      975
    6. Olisitko valmis lähitulevaisuudessa

      Kohtaamaan minut mies?
      Ikävä
      96
      831
    7. Kissan kuolema

      https://youtube.com/shorts/lJznLVfBTxA?si=h-F1D4Arg4uGjGX- On tuo aivan uskomaton tapaus! Lähes 200 osanottoa ja surun
      Tuusniemi
      110
      694
    8. Haluatko J-mies jutella asiat selviksi vai jäädä palstalle haaveilemaan

      Kuten otsikko sanoo: Haluatko tavata ja jutella, jotta saadaan asioihin selvyys lopullisesti vai haluatko mieluummin haa
      Ikävä
      55
      685
    9. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      106
      646
    10. Miten on, luotathan siihen?

      Että vielä tehdään kiihkeästi sitä yhdessä... Tutulle naiselle.❤️‍🔥
      Ikävä
      38
      592
    Aihe