jolla on ollut rakennuslupa, joka vanhentunut. (Kiinteistölle haettu ja saatu rakennuslupa vapaa-ajan asunnolle. Luvat ovat vanhentuneet.) Tontilla on purkukuntoinen lautahökkeli. Rasitteena on tieoikeus.
Serkkuni vaimon veli olisi rahapulassa ja myisi kiivaasti tonttia.
Pieni järvi, kuinka toden näköistä on saada rakennuslupa uudelleen.
Kaavoittamaton, rantatontti
3
922
Vastaukset
- toivonvalo
kuinka kauvan saatu rakennuslupa on voimassa? Järven rannat ovat pääosin vaikeita rakentaa joten tuskin tulee rantarakennuksia. Olen näkövammainen joten tiedon haku hankalaa pyydän asiallisia vastauksia.
- juppdii
Ei sinne rantaan saakaan enää rakentaa. Koko ajan kasvaa matka rantaan minne sen tönön saa rakentaa. Kannattaa kysyä kunnasta miten toimia. Tietääkseni lupa on aina voimassa 3 vuotta.
- --
juppdii kirjoitti:
Ei sinne rantaan saakaan enää rakentaa. Koko ajan kasvaa matka rantaan minne sen tönön saa rakentaa. Kannattaa kysyä kunnasta miten toimia. Tietääkseni lupa on aina voimassa 3 vuotta.
poikkeamisluvan kesämökin rakentamiselle oulun elystä.Se on voimassa 2 vuotta!Mökin saa rakentaa 30 metrin päähän rannasta ja saunan 15 metrin päähän rantaviivasta.Riippuu veden tulvakorkeuksista.Korkeimmasta tiedetystä veden tulvakorkeudesta pitää rakennuksen olla vähintään 1 m korkeammalla vedenpinnasta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1047644
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?1075818- 835127
- 1394506
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan113190- 552927
- 572861
- 612417
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102414Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562026