Löytyykö jostain edullisemmin näitä
http://www.clasohlson.fi/Product/Product.aspx?id=101214613
tai pidempää versiota. tuo on vähä lyhkänen ikkunan väliin.
tietääkö kukaan mikä on vermeen englanninkielinen nimi?
Antenniläpivienti
6
534
Vastaukset
- mielestä
englanninkielinen nimi on http://www.clasohlson.co.uk/Siteseeker/Search_o.aspx?q=32-3232
- tollokas
Ellei mihinkään tarvitse tehdä reikiä, niin miten sillä toteutetaan läpivienti ?? Kertokaa yksinkertaiselle selkeästi omin sanoin.
- Hammaslääkäri..
tollokas kirjoitti:
Ellei mihinkään tarvitse tehdä reikiä, niin miten sillä toteutetaan läpivienti ?? Kertokaa yksinkertaiselle selkeästi omin sanoin.
Tuohan on läpiviennin osalta litteä koaksiaalikaapeli, jolloin se mahtuu saranoidun ikkunan ja karmin väliin. Että semmonen se on ilman reikiä.
Sitten autokäyttöön on sellaisia, että ikkunan molenmmin puolin tulee matalliläpyskät = kapasitanssit, jonka läpi signaali kulkee. tollokas kirjoitti:
Ellei mihinkään tarvitse tehdä reikiä, niin miten sillä toteutetaan läpivienti ?? Kertokaa yksinkertaiselle selkeästi omin sanoin.
Hoopotetaan signaali latuskaa koksiapitkin ikkunan ja karmin välistä. Voi joutua tiivisteitten kohdalle kaapeliin laittamaan jotain tiivisteen parempaa asettumista varten.
- Cable flätti
Vaikuttaa hepposelta. Toimiiko myös lähetyspuoli?
Siinä on F-liittimet joten kyllä sillä muutaman watin riippuu myös käytetystä taajuudesta. Käyttäisin lähinnä välitaajuuden siirtoon jolloin sovitusten kanssa ei ole niin tarkka.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark2898284Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue
Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää1944497Olen väsynyt tähän
En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy302737Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?
Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas1902563Seuraava hallituspohja - Kokoomus, kepu, persut + KD
Kokoomus saa ainakin 20% kannatuksen ensi vaaleissa, keskusta sanoisin noin 15%, persut todennäköisesti enemmän, ehkä 171052153- 511696
- 581658
Maailman laiskin eläin: persu
Persu ei ole eläessään laittanut rikkaa ristiin itsensä elättämiseen. Luonnossa tuollainen ei olisi mahdollista, mutta s191541Minneapolisin tapauksesta hyvä video
Runoilijan auto oli poikittain tiellä ja kun poliisit lähestyivät sitä, runotyttö painoi reippaadti kaasua. Auto syöksäh3431303- 1681298