Antenniläpivienti

löytyykö?

6

517

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mielestä
      • tollokas

        Ellei mihinkään tarvitse tehdä reikiä, niin miten sillä toteutetaan läpivienti ?? Kertokaa yksinkertaiselle selkeästi omin sanoin.


      • Hammaslääkäri..
        tollokas kirjoitti:

        Ellei mihinkään tarvitse tehdä reikiä, niin miten sillä toteutetaan läpivienti ?? Kertokaa yksinkertaiselle selkeästi omin sanoin.

        Tuohan on läpiviennin osalta litteä koaksiaalikaapeli, jolloin se mahtuu saranoidun ikkunan ja karmin väliin. Että semmonen se on ilman reikiä.

        Sitten autokäyttöön on sellaisia, että ikkunan molenmmin puolin tulee matalliläpyskät = kapasitanssit, jonka läpi signaali kulkee.


      • tollokas kirjoitti:

        Ellei mihinkään tarvitse tehdä reikiä, niin miten sillä toteutetaan läpivienti ?? Kertokaa yksinkertaiselle selkeästi omin sanoin.

        Hoopotetaan signaali latuskaa koksiapitkin ikkunan ja karmin välistä. Voi joutua tiivisteitten kohdalle kaapeliin laittamaan jotain tiivisteen parempaa asettumista varten.


    • Cable flätti

      Vaikuttaa hepposelta. Toimiiko myös lähetyspuoli?

      • Siinä on F-liittimet joten kyllä sillä muutaman watin riippuu myös käytetystä taajuudesta. Käyttäisin lähinnä välitaajuuden siirtoon jolloin sovitusten kanssa ei ole niin tarkka.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      50
      4154
    2. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      35
      1959
    3. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      153
      1346
    4. Kuvaa yhdellä sanalla meidän välejä tällä hetkellä

      Vastaa kuin vastaisit Hänelle.
      Ikävä
      154
      1232
    5. Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."

      No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      42
      1024
    6. Miten suhtautuisit

      jos saisit tietää, että kaivatullasi on kokkeliriippuvuus?
      Ikävä
      192
      992
    7. Sari Multala teki "riikkapurrat"

      Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.
      Maailman menoa
      229
      976
    8. Sinut mies vain haluan

      Olet kohtaloni. Kaikessa riipaisevassa rakkaudessa, sinä se olet. ❤️
      Ikävä
      80
      947
    9. Mitähän sä näit siinä akassa?

      Älä nyt vain sen kanssa ala mitään.
      Ikävä
      55
      820
    10. Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"

      Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm
      Maailman menoa
      122
      815
    Aihe