MIKÄ AVUKSI

saa ajettua .jar pakettia tulee ilmoitus että ei pysty aukaista meta-inf juttuu.
kaksois klikkaus ei tee mitää ja ku vasemmalla klikkaa ja valitsee "valitse käytettävä ohjelma" sitte ottaa jaavan nii tulee toi ilmoitus.

kannattaako ees yrittää saara apua täältä. rrrr RRRRR

:son paha.
2102
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

asenna java-jre kun et tarkemmin kertonut mihkä ohjelmaan .jar-tiedosto kuuluu. Mutta ei oikeestaan kiinnostakaan kuin sen verran että neuvon asentamaan runtime environmentin 'jaaavaan'.

Äänestä
  • et ymmärtänyt.
    mistä luulet et mun pitäs asentaa jaava.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kun ei kirjoitti:

saa ajettua .jar pakettia tulee ilmoitus että ei pysty aukaista meta-inf juttuu.
kaksois klikkaus ei tee mitää ja ku vasemmalla klikkaa ja valitsee "valitse käytettävä ohjelma" sitte ottaa jaavan nii tulee toi ilmoitus.

kannattaako ees yrittää saara apua täältä. rrrr RRRRR

:son paha.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu