Hei! Onko kenelläkään tietoa tämän kesän katutaiteilijoitten hintatasosta? Haluaisin maalauttaa/piirrättää kissastani taulun, ehkä A3 kokoa - mitähän tuo mahtaisi kustantaa? Ilmeisesti värikuva ja mv-kuva ovat erihintaisia, mikähän on ero? Kiitos jo etukäteen vastauksistanne!! :o)
Vastaukset 2
- kokemusta on
40 eurosta ylös päin hinnat.Mene sinne taiteilijoinenkadulle niin eiköhän siellä selviä.Hinnottelevat hahmojen mukaan esim. aviopari niin kaksi hahmoa ja jos lapset samaan kuvaan niin joka hahmosta tulee lisää hintaa.
Itse piirrätin pojastani kuvan siellä ja onnistu tosi hyvin,suosittelen.Otat vaan hyvän kuvan mukaan mistä piirtää/maalaa.- Matkaaja.
kävellä ja katsella, sillä jokaisella artistilla on tietenkin oma tyylinsä ja värien käyttö.
Jo kotona kannattaa valita sopivan hyvä kuva. Kuvassa taustalla ei ole niin väliä, koska se voidaan poistaa - ellei sitä taustaa juuri haluta.
Noissa kuvissa on maksu etukäteen. Mutta pettämisiä ei tapahdu, sillä petos tietäisi sen taiteilijan uran loppua.
Minulla kuvassa olivat vanhempani ja hintaa oli tuollaitset sata euroa. Kuva kehyksineen ja hyvin matkalaukkuun mitoitettu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mulla on ikävä sua
Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri591551- 92995
Koska tulet minulle näkyväksi
Koska astut piilostasi esiin? Miksi pysyttelet niin kaukana? Etkö voisi tulla päättämään tämän ikävöinnin? Saisin vihdoi44777Nainen, olet ihanin maan päällä
Ei ole toista. Olet ihanteellinen, kaikkien mittapuitteni täyttymys. Sisäinen kauneutesi sinetöi ulkoisen ja juuri se sa40760Poliis. Poliisi osoitti aseella Tampereella kun mies avasi oven
Poliisi Poliisi osoitti aseella Tampereella, kun mies avasi siviilipoliisiauton oven Mies kuvasi keskiviikkoiltana bus280733Mikä on mielestäsi keskustelupalstan tarkoitus?
Tuolla toisessa ketjussa kävi ilmi jotain minkä itse koen hieman hassuksi. Nykypäivänä yllättävän moni ilmeisesti kokee,248652- 44609
- 49599
" Hae roolisi miljardien Pyhäjärveltä"?
Perjantain 14.8. viesti TV:ssä oli hätkähdyttävän todellista kuultavaa. Tähän on tultu. Pyhäjärvi- selvitykseen, tied69560Nyt aletaan terveydenhuollossa karsimaan "turhista" operaatioista
Eräitä toimia ei enää tehdä, vaan yritetään korvata halvemmilla. Nykyään esimerkiksi polven tähystysleikkaukset lähes l111550