Hei! Onko kenelläkään tietoa tämän kesän katutaiteilijoitten hintatasosta? Haluaisin maalauttaa/piirrättää kissastani taulun, ehkä A3 kokoa - mitähän tuo mahtaisi kustantaa? Ilmeisesti värikuva ja mv-kuva ovat erihintaisia, mikähän on ero? Kiitos jo etukäteen vastauksistanne!! :o)
Katutaiteilijat
2
434
Vastaukset
- kokemusta on
40 eurosta ylös päin hinnat.Mene sinne taiteilijoinenkadulle niin eiköhän siellä selviä.Hinnottelevat hahmojen mukaan esim. aviopari niin kaksi hahmoa ja jos lapset samaan kuvaan niin joka hahmosta tulee lisää hintaa.
Itse piirrätin pojastani kuvan siellä ja onnistu tosi hyvin,suosittelen.Otat vaan hyvän kuvan mukaan mistä piirtää/maalaa.- Matkaaja.
kävellä ja katsella, sillä jokaisella artistilla on tietenkin oma tyylinsä ja värien käyttö.
Jo kotona kannattaa valita sopivan hyvä kuva. Kuvassa taustalla ei ole niin väliä, koska se voidaan poistaa - ellei sitä taustaa juuri haluta.
Noissa kuvissa on maksu etukäteen. Mutta pettämisiä ei tapahdu, sillä petos tietäisi sen taiteilijan uran loppua.
Minulla kuvassa olivat vanhempani ja hintaa oli tuollaitset sata euroa. Kuva kehyksineen ja hyvin matkalaukkuun mitoitettu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut = far-right Finns Party?
Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M837511Demarilesbo synnytti lapsen
Lapsen biologisella isällä ei ole mitään oikeuksia lapseensa. On pelkkä "luovuttaja". https://www.hs.fi/politiikka/art2194885Opettaja teki pornoa sivubisneksenä
Jännittävää nähdä, koetaanko tämä ihan normaaliksi ja toivottavaksi kombinaatioksi kasvatusalalla. Voi mennä hyvin kiinn834857HS - SDP valmistatuu MILJARDILEIKKAUKSIIN seuraavalla vaalikaudella!
"Sdp:n uusi talousääni lupaa miljardien edestä leikkauksia HS-haastattelu|Kansanedustaja Joona Räsänen on Sdp:n puheen1074253Ei me olla sielunkumppaneita
jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v584180Persu ei ole koskaan päässyt Valkoiseen Taloon
Eikä pääse. Jopa demareita siellä on käynyt, vaikka jenkkien vasemmistolaisin suuri puolue vastaa lähinnä Suomen kokoomu343660Porno-ope?
Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e623222Sovitteko ulkonäöllisesti
Oletteko kaivattunne kanssa sopivan näköinen pari? Semmoinen, suurinpiirtein yhtä hyvän näköisiä? Samanlainen olemus, ty712866Opettaja OnlyFansissa - Onko ihan OK?
Onko mielestäsi ihan OK, että peruskoulun luokanopettaja on virka-aikansa ulkopuolella aktiivinen aikuisviihteen tuottaj412010- 471725