Myös nimellä Animonda vom Feinsten Deluxe, löytyy esim. zooplussalta 12 euroon 1,75 kiloa. Aika hyvä hinta-laatusuhde.
Varmaan ihan pätevää kamaa? Kokemuksia?
Animonda kuivaruoasta
4
185
Vastaukset
- kilohintaa
sehän tekee 6,70 euroa/kilo noin pienissä pusseissa? Parempaakin kuivaruokaa löytyy, jopa sellaisia joissa ei ole ollenkaan viljoja. Tuossahan on sekä riisiä että maissia ja maissigluteiinia yms.
- : ))
.. Animonda on ihan jees, mutta Animondalta löytyy sellasiakin joissa ei oo täyteaineita (riisiä, maissia) niin paljon. Ja löytyy myös muilta merkeiltä edullisemmin, esim. Applaws on 2kg joku 18e zooplussalla ja siinä kiinnitysaineena on peruna eikä mitään viljaa ja lihaa 80%. Siihen tosin pitää totuttaa vähitellen, koska peruna saa monen massun sekaisin.
- ap
: )) kirjoitti:
.. Animonda on ihan jees, mutta Animondalta löytyy sellasiakin joissa ei oo täyteaineita (riisiä, maissia) niin paljon. Ja löytyy myös muilta merkeiltä edullisemmin, esim. Applaws on 2kg joku 18e zooplussalla ja siinä kiinnitysaineena on peruna eikä mitään viljaa ja lihaa 80%. Siihen tosin pitää totuttaa vähitellen, koska peruna saa monen massun sekaisin.
Ok, kiitti vinkeistä :)
Applawsia kans kattelin ja taidan sen puoleen siirtyä sittenkin, houkuttelee tuo iso lihapitoisuus ja muutenkin laadukas sisältö.
- viljattomalla menevä
Sisältää viljaa ja muuta shittiä aika paljon, siellä on parempiakin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986128KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495565Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522639Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042036Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071758- 1141621
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191593Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731167
Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään
hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä188988