Olen surffaillut tietoa Langkawin ja itarannikon pikkusaarten valilla enka osaa paattaa. Taalla on varmasti kokeneita Malesianmatkaajia neuvomassa :)
Olemme kolmikymppinen pariskunta, kaipaamme rauhallista keskihintaista/laatuista majoitusta uimakelpoisella ja roskattomalla rannalla. Ravintoloja ja baareja tulisi kuitenkin olla lahella. Haluamme harrastaa paaosin rantaelamaa, snorklausta, superhyvia ruokia, veneilya. Uima-allasta ei tarvita jos hyva ranta. Yoelamaa emme kovin kaipaa.
Langkawi tuntuu kuvausten perusteella liian kanariansaarilta, ja itaiset saaret liian rauhallisilta... Onko rahan haaskausta kayda kummassakin paikassa? Mika on kokemustenne perusteella paras rantapaikka?
Onpa muuten huimat erot hotellien hinnoissa, kun katselee suomalaisten matkatoimistojen sivujen kautta tai hotellien sivuilta suoraan!
Matkamme on lokakuun alussa, kaikki keskustelu Malesian saarista tervetullutta :)
Paras rantakohde?
000000000
0
1036
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse5559188Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1656284Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos3815350Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli724821Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s1014433Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1664103SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha2064037- 1062166
- 1141568
- 531106