Paras rantakohde?

000000000

Olen surffaillut tietoa Langkawin ja itarannikon pikkusaarten valilla enka osaa paattaa. Taalla on varmasti kokeneita Malesianmatkaajia neuvomassa :)

Olemme kolmikymppinen pariskunta, kaipaamme rauhallista keskihintaista/laatuista majoitusta uimakelpoisella ja roskattomalla rannalla. Ravintoloja ja baareja tulisi kuitenkin olla lahella. Haluamme harrastaa paaosin rantaelamaa, snorklausta, superhyvia ruokia, veneilya. Uima-allasta ei tarvita jos hyva ranta. Yoelamaa emme kovin kaipaa.

Langkawi tuntuu kuvausten perusteella liian kanariansaarilta, ja itaiset saaret liian rauhallisilta... Onko rahan haaskausta kayda kummassakin paikassa? Mika on kokemustenne perusteella paras rantapaikka?

Onpa muuten huimat erot hotellien hinnoissa, kun katselee suomalaisten matkatoimistojen sivujen kautta tai hotellien sivuilta suoraan!

Matkamme on lokakuun alussa, kaikki keskustelu Malesian saarista tervetullutta :)

0

1047

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Haluatko että unohdan sinut kokonaan

        Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j
        Ikävä
        81
        1213
      2. Millä nimellä

        kutsut kaivattuasi omassa mielessäsi?
        Ikävä
        42
        814
      3. Pisa-tulokset.....

        Tuoreen tutkimuksen mukaan suomalaisten osaaminen on edelleen OECD-maiden keskitasoa parempaa. Kantaväestön oppilaiden
        Maailman menoa
        236
        708
      4. Haapaveden upea kurvikuningatar

        No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga
        Haapavesi
        61
        673
      5. Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin

        Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.
        Ikävä
        35
        581
      6. Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää

        WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️
        Ikävä
        77
        550
      7. Sinulle viestiä

        Me sitten oikeasti tutustutaan ensin!!
        Ikävä
        45
        548
      8. 37
        502
      9. Tiedät että on

        Tunteita yhä ja edelleen. Ehkä molemmin puolin.
        Ikävä
        23
        498
      10. Jos ajattelit että

        Annan anteeksi niin en anna.
        Ikävä
        26
        482
      Aihe