Miten ootte opettanu pentu kissan sisä siistiksi? Ja sit vielä onko ehdotuksia poika kissan nimex?Ei mitää tyypillisiä kissan nimiä!
Helou!
Jenni
71602
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
moi!
me ollaan opetettu molemmat kissat niin että viedään kissa hiekka-astialle ja sormella kaavitaan ja "heitellään" hiekkaa.niin ne on molemmat oppinut.eikä tarvinnu kun kerran tai kaksi kertaa näyttää.onnea yritykselle!! =)
tarvittu pentua opettaa, koska se on osannut jo! Niin kuin moni hyvinhoidettu pentu osaakin. =)
Mun kissa oli vasta 4 viikkoa vanha kun sain sen, ei siis edes luovutusiässä. Hän ei osannut käydä pissimässä hiekkalaatikolle, joten jouduin leikkimään emoa ja opettamaan. Nostin hiekkalaatikolle ja sitten kostealla paperilla sipaisin hänen sukupuolielimiä (emo nuolaisee, en ihan tähän alkanut, heh:). Sanoin että tee pissa. Tästä on jo neljä vuotta aikaa, joten en muista onnistuiko jo ekalla kerralla, mutta tuo auttoi :)
Meillä kissanpentu laitettiin heti ruokailun jälkeen astiaan ja siitä se sitten itse kai sen tajusi.Meillä on sellainen luukullinen toiletti niin jonkin aikaa meni ennenkuin osasi tulla sieltä itse ulos,sisälle menon ja sisäsiistiksi oppi todella nopeasti.
mörri,mölli,pörri,miku...mulla on mörri niminen koska se on ihan mörrin näkönen
Helou vaan !!!
Kyselit tosiaankin mikä kisulle nimeksi. Oma eh-
dotukseni on KILLE. Minulla oli 12-vuotta kissa,
jonka nimi oli Kille. Hän oli uroskissa. Kille
nukkui pois noin reilut vuosi sitten, eläinlää-
kärin hoitovirheen takia. Eikös se ole sanonta
myös ihmisten kohdalla, että lääkärin virheet
haudataan. Sama pätee myös eläimille, olen itse
kokenut sen.
Onnea vaan sinulle kisusi kanssa, ja toivotta-
vasti löydät hänelle hyvän nimen. : )
Kiitos kaikista vastauksista!=)