jes. siis jos puhutaan usan myydyimmästä naisartistista noin 75-miljoonaa myytyä albumia ja euroopassa madonna on myynyt 76 miljoonaa albumia. tämä tekee jo yhteensä 150 miljoonaa. uskoisin että muualta maailmasta voidaan lisätä yli 30 miljoonaa eli ollaa yli 180 miljoonassa ja tähän viellä 110 miljoonaa singleä. mariahin euroopan myynti luvut ovat aika hmm alhaisia, vain noin 30 miljoonaa albumia. plus mariahin viimeisimmät albumit ovat flopanneet ja kiertueista puhumattakaan.
http://madge-tribe.blogspot.com/2010/07/madonna-top-selling-female-recording.html
madonna voittaa
2
2386
Vastaukset 2
- Kesä ja yö
parempi livelaulaja, ei liene vaikea arvata kumpi voittaa :) Madonna tarvitsee taustanauhat ja autotunet kun ei tuo laulu ole parhaita puolia, vaikka jostain syystä häntä laulajaksi kutsutaan.
Tuosta levymyynnistä, täytyy muistaa, että Madonna on ollut pinnalla n. 7 vuotta kauemmin kuin Mariah, joten tottakai myös se vaikuttaa levymyyntiin.
Mariah aloitti vasta 1990.- huhiheis
mutta täytyy muistuttaa että mariahilla ei ole ollut hitti biisiä euroopassa varmaan 10 vuoteen. euroopassa hänen suosio on aika olematon. hänen kaksi viimeistä julkaistua albumia eivät ole myyneet euroopassa edes platinaa eivät ehkä edes kultaa. kun taas madonnalla joka on kohta 52 on faneja ympäri maailmaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2532115
Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!
Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.2621239- 211181
- 41786
Vaikea löytää samantyylistä miestä
Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i125716Martina ja Muhis
Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤233695Rasismi ahdistaa.
Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa219655- 52500
- 38458
Olenkohan tunteideni kanssa yksin?
Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell42442