jes. siis jos puhutaan usan myydyimmästä naisartistista noin 75-miljoonaa myytyä albumia ja euroopassa madonna on myynyt 76 miljoonaa albumia. tämä tekee jo yhteensä 150 miljoonaa. uskoisin että muualta maailmasta voidaan lisätä yli 30 miljoonaa eli ollaa yli 180 miljoonassa ja tähän viellä 110 miljoonaa singleä. mariahin euroopan myynti luvut ovat aika hmm alhaisia, vain noin 30 miljoonaa albumia. plus mariahin viimeisimmät albumit ovat flopanneet ja kiertueista puhumattakaan.
http://madge-tribe.blogspot.com/2010/07/madonna-top-selling-female-recording.html
madonna voittaa
2
2181
Vastaukset
- Kesä ja yö
parempi livelaulaja, ei liene vaikea arvata kumpi voittaa :) Madonna tarvitsee taustanauhat ja autotunet kun ei tuo laulu ole parhaita puolia, vaikka jostain syystä häntä laulajaksi kutsutaan.
Tuosta levymyynnistä, täytyy muistaa, että Madonna on ollut pinnalla n. 7 vuotta kauemmin kuin Mariah, joten tottakai myös se vaikuttaa levymyyntiin.
Mariah aloitti vasta 1990.- huhiheis
mutta täytyy muistuttaa että mariahilla ei ole ollut hitti biisiä euroopassa varmaan 10 vuoteen. euroopassa hänen suosio on aika olematon. hänen kaksi viimeistä julkaistua albumia eivät ole myyneet euroopassa edes platinaa eivät ehkä edes kultaa. kun taas madonnalla joka on kohta 52 on faneja ympäri maailmaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks2074476Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t853228Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per881767Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va131367Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181336Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 20241183Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi101121Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt2481119- 501118
- 511026