madonna voittaa

i'm bitch

jes. siis jos puhutaan usan myydyimmästä naisartistista noin 75-miljoonaa myytyä albumia ja euroopassa madonna on myynyt 76 miljoonaa albumia. tämä tekee jo yhteensä 150 miljoonaa. uskoisin että muualta maailmasta voidaan lisätä yli 30 miljoonaa eli ollaa yli 180 miljoonassa ja tähän viellä 110 miljoonaa singleä. mariahin euroopan myynti luvut ovat aika hmm alhaisia, vain noin 30 miljoonaa albumia. plus mariahin viimeisimmät albumit ovat flopanneet ja kiertueista puhumattakaan.

http://madge-tribe.blogspot.com/2010/07/madonna-top-selling-female-recording.html

2

2386

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kesä ja yö

      parempi livelaulaja, ei liene vaikea arvata kumpi voittaa :) Madonna tarvitsee taustanauhat ja autotunet kun ei tuo laulu ole parhaita puolia, vaikka jostain syystä häntä laulajaksi kutsutaan.
      Tuosta levymyynnistä, täytyy muistaa, että Madonna on ollut pinnalla n. 7 vuotta kauemmin kuin Mariah, joten tottakai myös se vaikuttaa levymyyntiin.
      Mariah aloitti vasta 1990.

      • huhiheis

        mutta täytyy muistuttaa että mariahilla ei ole ollut hitti biisiä euroopassa varmaan 10 vuoteen. euroopassa hänen suosio on aika olematon. hänen kaksi viimeistä julkaistua albumia eivät ole myyneet euroopassa edes platinaa eivät ehkä edes kultaa. kun taas madonnalla joka on kohta 52 on faneja ympäri maailmaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      79
      1110
    2. Mitä haluaisit sanoa hänelle?

      Jos joskus kohtaatte?
      Ikävä
      111
      1100
    3. haluaisin paljastaa

      Kuka tämä :/ on
      Ikävä
      77
      571
    4. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      47
      493
    5. Hyvää yötä kaipaamalleni

      Vanhwmmalle naiselle, olet rakas❤️❤️
      Ikävä
      16
      460
    6. Taiteiden yö

      Kuhmon taiteiden yössä tapahtui. Tsat satss saaatts... Ja Sammon takoja... Tsat satss saaatts...
      Kuhmo
      8
      456
    7. Nainen, onko se nalle hehkuttelija poistunut keskuudestamme?

      Ei ole näkynyt, joten onkohan. R.I.P :/
      Ikävä
      112
      441
    8. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      43
      428
    9. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      41
      412
    10. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      15
      406
    Aihe