Kumpi parempi? Lagunasta tarkoitan ekakorista (II-korinen kuulemma tosi huono). Varmuuden vuoksi heitä kysymyksen myös Laguna-palstalle, koska tää ei ole provo vaan en keksi kumman valitsisin käyttöautoksi. Molemmat ovat ranskalaisia ja vikapesiksi haukuttuja ja katsastustilastojen peränpitäjiä, molemmat ilmeisesti hyviä ajo-ominaisuuksiltaan, molemmat tilavia, molemmat melko hyvin ruostesuojattuja. Olis kiva lukea kokemuksia, jos jollakin on ollut molemmat.
Laguna mk1 vai Pösö 406?
pasilpoli
3
568
Vastaukset
- rtyhj
paree peli
- btcc
Britannian touring autojen mestaruussarjassa kultaisella -90 luvulla Renault Laguna oli kärki autoja. Voittiko jopa kaksi kertaa merkkimestaruuden. Peugeotin 406 ei pärjännyt ihan niin hyvin.
Eli, jos urheilu tausta mitään meinaa niin ota Rellu. On se ainakin tyylikkämpi. - pasilpoli
En tätä turhaan kysy, koska nykyinen autoni Megane mk1 tuntuu ahtaalta ja epäkäytännölliseltä. Lisäksi ei ole kokemuksia Pösöistä, että ovatko ne parempia kuin Rellut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 843462
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.1851373- 771367
Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401060Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd1051000Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.310952- 43869
- 95867
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os78855Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en124835